Bobby the Unicorn, shama, kino i potańcówka. Na co warto się wybrać w Poznaniu 25-27 lipca?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Spektakl “Dziadek” na dziedzińcu CK Zamek, Bobby the Unicorn oraz shama na Scenie nad Rusałką, zwiedzanie dla dzieci i seniorów, kino plenerowe oraz potańcówka na placu Wolności. W tygodniu 25-27 lipca w Poznaniu jest w czym wybierać, jeśli chodzi o kulturę i rozrywkę.

Wtorek, 25 lipca

“Dziadek” – spektakl teatralny / Walny Teatr
Dziedziniec Zamkowy, Święty Marcin 80/82, Poznań
25 lipca @ 11:00

“Dziadek” to spektakl oparty na autentycznych notatkach dziadka Adama Walnego, w których radość z prostych czynności życiowych, jak zbieranie jabłek, sadzenie truskawek przeplata się z trudnymi doświadczeniami życia: chorobą, odejściem bliskich.
Szczegóły tutaj

Szyfry przez wieki – zwiedzanie dla seniorek i seniorów
Centrum Szyfrów Enigma, ul. Święty Marcin 78, Poznań
25 lipca @ 16:00

Centrum Szyfrów Enigma zaprasza seniorki i seniorów na bezpłatne zwiedzanie ekspozycji Centrum Szyfrów Enigma. Przewodnik opowie prawdziwą historię poznańskich matematyków i ich odkryć, które zmieniły dzieje świata.

Odmieńciese – koncert/potańcówka
Plac Wolności, Poznań
25 lipca @ 19:00

Grupa Odmieńciese gra tradycyjną muzykę Lubelszczyzny i Radomszczyzny. Charakteryzuje ją bogate brzmienie i piękne melodie. W ich repertuarze odnajdzie się każdy, kto opanował polkę lub walczyka. W trakcie wydarzenia przewidziana jest również nauka tańca dla początkujących. Wstęp wolny.

“Jiro śni o sushi” – kino plenerowe w ramach Lata na Wildzie
Rynek Wildecki i Plac Marii Skłodowskiej-Curie, Poznań
25 lipca @ 21:15

“Jiro śni o sushi” to opowieść o pasji, ambicji, ciężkiej pracy, która gwarantuje sukces w kulinarnym świecie, ale także o skomplikowanych stosunkach między ojcem-perfekcjonistą i jego synami.

Środa, 26 lipca

MAREUX
Klub Tama, Niezłomnych 2, Poznań
26 lipca @ 20:00

Mareux, czyli twórca viralowej interpretacji “The Perfect Girl” z repertuaru The Cure wystąpi pod koniec lipca na 3 koncertach w Polsce Muzyk zagra w Poznaniu, Warszawie i Krakowie w ramach trasy promującej jego debiutancki album “Lovers From The Past”.
Szczegóły tutaj

CLOWNS EU/UK SUMMER 2023
Klub Pod Minogą ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
26 lipca @ 20:00

Ich pierwszy album “I’m Not Right” z 2013 roku ugruntował pozycję zespołu jako jednego z najciężej pracujących na australijskiej scenie punk rockowej. Za sprawą wydanego dwa lata później materiału “Bad Blood” Clowns trafili na światowe sceny, w tym m.in. na belgijski festiwal Groezrock.
Szczegóły tutaj

Czwartek, 27 lipca

Oprowadzanie dla rodziców z maluszkami w chustach/wózkach
Brama Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań
27 lipca @ 12:00

Brama Poznania zaprasza rodziców z najmłodszymi na zwiedzanie ekspozycji w towarzystwie przewodnika, który opowie o historii i dziedzictwie Ostrowa Tumskiego z wykorzystaniem multimediów oraz interaktywnych atrakcji. Oprowadzanie skierowane jest bezpośrednio do rodziców młodszych dzieci, które można zabrać ze sobą w chuście, nosidle lub wózku.

Bobby the Unicorn i shama, Scena nad Rusałką
Scena nad Rusałką
27 lipca @ 19:30

Projekt Bobby The Unicorn jest obecny na scenie muzycznej od ponad dekady. Podczas licznych koncertów na festiwalach i scenach w całej Polsce dał się poznać jako charyzmatyczny performer, trafnie punktujący otaczającą rzeczywistość poeta czy kompletnie szalony gitarzysta.
shama to czwórka ziomali, w których twórczości można znaleźć połączenie oldschoolu z elektroniczną zajawką i funkowym bujnięciem. Basia, Jimi, Antoni i Kacper grają razem od wielu lat, co słychać zarówno na scenie jak i na słuchawkach.
Szczegóły tutaj

Staromiejskie Koncerty Organowe: Renata i Radosław Marzec Duo Celorganic
Fara Poznańska, ul. Gołębia 1
27 lipca @ 19:30

Recital organowy w ramach cyklu Staromiejskie Koncerty Organowe. W programie utwory Jana Sebastiana Bacha, Beli Bartoka, Friedricha Gernsheima, Alberta Kellermanna oraz Franza Liszta.

POWERPLANT
Klub Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
27 lipca @ 20:00

Brzmienie Powerplant ciągle się zmienia – świadczy o tym kontrast pomiędzy wszystkimi wydawnictwami grupy: zaczynając od lo-fi’owego garage punka, przez synth – punkowy “People in the Sun” oraz post punkowy “A Spine / Evidence”, kończąc na nieoczekiwanym, zagłębionym w dungeon synthowej aurze “Stump Soup” z zeszłego roku.
Szczegóły tutaj

Krajobrazy – premiera albumu
CK Zamek Sala Wielka, Święty Marcin 80/82, Poznań
27 lipca @ 20:00

“Krajobrazy” – to projekt muzyczny Adriana Kolarczyka i Bartka Barana; seria wydarzeń muzycznych, organizowanych w zielonych przestrzeniach Krakowa w niedzielne poranki i południa – w Parku im. Wojciecha Bednarskiego oraz na Kopcu Kraka (latem 2017 roku). Ideą “Krajobrazów” jest promowanie muzyki ambient, muzyki relaksacyjnej, new age, jazzu i gatunków pokrewnych przez organizatorów oraz zaproszonych lokalnych DJ-ów.

Szczegóły tutaj

“Kedi. Sekretne życie kotów” – kino plenerowe
Plac Wolności, Poznań
27 lipca @ 21:30

“Kedi – Sekretne życie kotów” to fenomenalny dokument o stambulskich kotach, który zachwycił recenzentów i stał się kinowym przebojem. Kocie indywidualności są przewodnikami widzów po tureckiej metropolii.

Źródło: mat. pras.

Podziel się: