Blues z Texasu w Poznaniu – Ulrich Ellison & Tribe

Bluesowa rewelacja prosto z amerykańskiego Teksasu! Ulrich Ellison & Tribe promują swój najnowszy album „Live at Antone’s”  koncertem w klubie Blue Note w Poznaniu.

Ulrich Ellison urodził się w Austrii, w Grazu. Początkowo grał na pianinie klasycznym i został przyjęty do Johann Josef Fux Konservatorium. Jego kariera jako gitarzysty rozpoczęła się po przeprowadzce do Wiednia, gdzie studiował muzykę na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Performatywnych w Wiedniu , grając w kilku austriackich aktach popowych i rockowych. W 2007 roku Ellison przyjechał do Stanów Zjednoczonych na stypendium Fulbrighta i studiował gitarę jazzową w Sarah and Ernest Butler School of Music na University of Texas w Austin. Ulrich Ellison zrobił wszystko, żeby jego nazwisko było wymieniane w rozmowach o największych teksańskich gitarzystach – jest zwycięzcą International Downbeat Awards oraz Austin Music Awards (Best Instrumental, Best New Band, Best Roots Rock). W 2010 roku założył Ulrich Ellison Trio i od tego czasu rozwinął swoje brzmienie w kilku formacjach i różnych składach.

Dzięki wrażeniu jakie robi na publiczności i perfekcyjnemu opanowaniu gitary, konkuruje z najlepszymi gitarzystami świata. Jego gra i bezproblemowe łączenie różnorodnych stylistyk – bluesa, rocka i jazzu, głos oraz styl grania pozostawiają niezapomniane wrażenie.

Ulrich Ellison & Tribe wrócili do Europy, aby zaprezentować swój najnowszy live album „Live at Antone’s”, który został nagrany w słynnym Home Of The Blues w Austin.

Zespół wystąpił w składzie:  Ulrich Ellison – gitara, wokal, Sabine Ellison – gitara basowa, wokal, Jason McKenzie – perkusja.

mat. org. / Sławek Wąchała

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze