Bieg charytatywny dla Wiktorka. Pomóżmy chłopcu wygrać z nowotworem!

Wiktor Ratajczak, hepatoblastoma3 fot. siepomaga

4-letni Wiktorek Ratajczak z Poznania walczy ze złośliwym nowotworem wątroby. Jego rodzice zbierają na dalsze leczenie chłopca i temu też ma służyć bieg charytatywny, który odbędzie się 8 października w Lasku Marcelińskim.

U Wiktora w październiku 2021 roku zdiagnozowano hepatoblastomę – to niezwykle agresywny nowotwór złośliwy wątroby. Chłopczyk jest leczony w klinice w USA, bo żaden inny szpital nie chciał się podjąć leczenia dziecka – a to oznacza ogromne koszty, które przekraczają możliwości finansowe rodziców. Dlatego proszą o pomoc.

Cały czas trwa zbiórka na leczenie Wiktorka na “siepomaga”, a teraz w pomoc chłopcu włączyła się Nowoczesna i jej szef, poseł Adam Szłapka, który 8 października zaprasza na charytatywny bieg, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Wiktorka.

Bieg wystartuje w samo południe przy placu zabaw w Lasku Marcelińskim – najłatwiej dotrzeć na miejsce startu od parkingu przy ulicy Strzegomskiej. Każdy, kto zechce wziąć udział w biegu, wpłaci charytatywną cegiełkę na zbiórkę na “siepomaga” z dopiskiem #BiegniemyDlaWiktorka. Pierwsze sto osób, które ukończą bieg, dostaną też pamiątkowe medale.

Podziel się: