Mateusz Morawiecki fot. KPRM

Będzie więcej wiernych w kościołach. Rząd złagodzi obostrzenia

Arcybiskup Stanisław Gądecki zaapelował wczoraj o złagodzenie obostrzeń – i dziś premier poinformował, że więcej wiernych będzie mogło uczęszczać do kościołów już od przyszłego tygodnia.

Jak informuje Onet.pl, Mateusz Morawiecki zapowiedział, że szczegóły poda w czwartek, na pewno jednak kościoły będą mogły być zapełnione w połowie. Takie są efekty rozmów z Konferencją Episkopatu Polski – a dodatkowo listu wysłanego przez arcybiskupa. Premierowi trafiła do przekonania argumentacja, że kościoły są szczególnymi miejscami dla Polaków i wiele osób zwłaszcza teraz, w czasie pandemii, właśnie w kościołach szuka duchowego wsparcia.

Szczegóły obostrzeń, jakie będą obowiązywały w kościołach, przedstawi w czwartek minister Adam Niedzielski. Bo nadal obostrzenia będą obowiązywały. Jak podkreślił premier, nadal mamy pandemię i pewien poziom ograniczeń musimy jeszcze utrzymywać.

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, podziękował premierowi za zapowiedź złagodzenia obostrzeń sanitarnych w kościołach.

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze