Będzie 800 plus? Rząd przyjął projekt ustawy

Mateusz Morawiecki fot. KPRM

Wszystko wskazuje na to, że od 1 stycznia 2024 roku rodzice będą dostawać miesięcznie na każde dziecko nie 500, ale 800 zł. Premier i ministrowie podpisali właśnie projekt nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci.

“Rząd Prawa i Sprawiedliwość to gwarancja dotrzymanego słowa!” – napisał premier Mateusz Morawiecki na swoim profilu na Facebooku, informując o podpisaniu nowelizacji. – “Inwestujemy w przyszłość naszych dzieci i polskich rodzin.
Podwyższamy świadczenie wychowawcze 500+ do #Rodzina800plus”.

Jak wielokrotnie powtarzał premier Morawiecki, podwyżka 500 plus na 800 plus pozwoli na zapewnienie dzieciom dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, sportowych i wyjazdy na wakacje, na które przed uruchomieniem programu 500 plus nie było stać wielu rodzin. Jego zdaniem program 500 plus wyeliminował ubóstwo, które było za czasów rządów PO-PSL.

Premier podkreślił też, że podwyżka świadczenia nie ma związku ze wzrostem inflacji, bo inflacja spada i na koniec roku będzie niższa niż ta podwyżka. Zaznaczył też, że rząd z radością przyjął tę ustawę i kieruje ją do Sejmu, bo jest ona dowodem na to, że PiS dotrzymuje słowa.

Podwyżka świadczenia ma wejść w życie w 2024 r., a pieniądze byłyby wypłacone do 29 lutego 2024 r. z wyrównaniem od 1 stycznia. Koszt podwyżki to 24 mld zł, a miałoby z niej skorzystać około 7 mln dzieci.

Podziel się: