Będą parkingi dla hulajnóg w Poznaniu. Jest chętny do ich zbudowania

miejsca zwrotu hulajnóg fot. ZDM

Ponad 270 miejsc, w których będzie można zaparkować hulajnogi elektryczne, a także rowery, powstanie w Poznaniu. Do przetargu Zarządu Dróg Miejskich zgłosiła się jedna firma, a jej oferta nie przekracza budżetu inwestycji. Parkingi mogą być gotowe jeszcze w tym roku.

ZDM przeznaczył na budowę parkingów 580 tys. zł i oferta firmy, która zgłosiła się do przetargu, nie przekracza tej kwoty. Od podpisania umowy wykonawca będzie miał 90 dni na realizację zlecenia, więc parkingi mogą być gotowe jeszcze w tym roku.

“Na terenie Poznania wyznaczonych i oznakowanych zostanie ponad 270 miejsc, w których można będzie zaparkować swój rower, współdzieloną hulajnogę elektryczną czy inne urządzenie – np. unicykl” – poinformował na swoim profilu na Facebooku Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – “Punkty mikromobilności Hop&Go zostaną wyznaczone w większości w miejscach, w których dotąd funkcjonowały stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego. Łącznie będą to 273 lokalizacje, położone na obszarze Strefy Płatnego Parkowania oraz przy głównych trasach komunikacyjnych i węzłach przesiadkowych. W punktach Hop&Go zainstalowanych zostanie 500 stojaków rowerowych”.

Przypomnijmy, że po zakończeniu budowy parkingów użytkownicy hulajnóg elektrycznych będą mieli miesiąc na przyzwyczajenie się do zostawiania pojazdów na parkingach, ponieważ w tym czasie będzie to tylko zalecane. Ale po miesiącu stanie się już obowiązkowe, a operatorzy hulajnóg zapewniają, że przeprogramują swoje systemy i nie będzie można zakończyć wypożyczenia poza parkingiem. Gdyby użytkownik zostawił hulajnogę poza parkingiem, to będzie miał cały czas naliczaną opłatę, więc zignorowanie nowych przepisów może go słono kosztować.

Podziel się: