beczki z chemikaliami fot. PSP Koło

Beczki z niezidentyfikowanymi chemikaliami w całej Wielkopolsce!

Informowaliśmy już o znaleziskach w okolicach Wrześni, Koła i Leszna. Teraz okazuje się, że na zachodzie regionu wcale nie jest lepiej! Beczki znaleziono w powiatach wolsztyńskim i nowotomyskim.

Jak informuje Radio Poznań, dziś znaleziono łącznie 21 pojemników z nieznaną substancją w kilku lokalizacjach wokół Wolsztyna i Nowego Tomyśla. A do miejscowości Boruja trzeba było dodatkowo wezwać strażaków z jednostki chemicznej w Lesznie. Tu było podejrzenie rozszczelnienia pojemników, więc ratownicy pracowali w specjalistycznych kombinezonach. Z kolei w Bolewicku i Węgielni w powiecie nowotomyskim miejscowe służby wspomagali strażacy z jednostki ratownictwa chemicznego w Poznaniu.

Każdy z pojemników mieści tysiąc litrów. Co w nich jest – nie wiadomo. Próbki zostały przesłane do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, by zbadał skład substancji, co przy okazji pomoże określić skuteczną metodę jej utylizacji. Dopóki WIOŚ nie rozszyfruje, co to jest i jak to zutylizować, składowiska podejrzanych pojemników będą pilnie strzeżone.

el

24
Dodaj komentarz

avatar
Katarzyna Selena Marszałek
Katarzyna Selena Marszałek

W Przeźmierowie tez takie beczki stoja

Alicja Kasprzak
Alicja Kasprzak

Ciekawe z jakiego kraju je przywieźli,

Oskar Wochna
Oskar Wochna

czy na takie detektorystyczne hobby nie trzeba mieć potwierdzonego urzędowo pozwolenia?

Krzysztof Kulpiński
Krzysztof Kulpiński

Jak przejedziesz na czerwonym świetle to znajdą cię i ukarzą , a tu można wyrzucić podejrzane o toksyczność śmieci w całym województwie i nikt nic nie wie .

Józef Suszczewicz
Józef Suszczewicz

Do Modliszewa prosze przywiesc tam sa wszyscy bezkarni