Beata i Bajm w Poznaniu

I Beata, i Bajm niejednokrotnie koncertowali w stolicy Wielkopolski, jednak koncert, który odbędzie się 13 listopada, będzie naprawdę wyjątkowy. Jest częścią trasy koncertowej z okazji 40-lecia istnienia zespołu.

Bajm powstał w 1978 roku w Lublinie, a nazwa to akronim od pierwszych liter imion jego założycieli: Beaty Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka i Marka Winiarskiego. Pomysłodawcą powstania grupy był Andrzej Pietras, który po występie Beaty i jej brata Jarosława w lubelskim domu kultury zaproponował im utworzenie zespołu.

Już po kilku miesiącach o zespole zaczęło być głośno: najpierw z powodu piosenki “Rano”, którą Bajm zdobył Brązowego Koziołka na VII Przeglądzie Wokalistów i Zespołów Młodzieżowych w Świdniku, a później dzięki utworowi “Piechotą do lata”, który zapewnił zespołowi drugie miejsce w konkursie debiutów festiwalu w Opolu w 1978 roku.

Pierwszą płytę zespół wydał jednak dopiero w 1983 roku. Nosiła tytuł “Bajm” i rozeszła się w ponad półmilionowym nakładzie. Nic dziwnego, bo na płycie znalazły się hity, które znane są do dziś: „Co mi Panie dasz”, „Józek, nie daruję Ci tej nocy”, „Różowa kula” i „Nie ma wody na pustyni”.

Od tego czasu Bajm praktycznie nie schodzi ze sceny, idąc od sukcesu do sukcesu. W latach 80. wydał płyty “Martwa Woda”, “Chroń Mnie”, “Nagie Skały” i “Biała Armia”. Lata 90-te to albumy “Płomień z nieba” i “Etna” oraz kompilacja hitów pt. “Ballady”. W 2015 roku ukazała się pierwsza koncertowa płyta zespołu.

Obecnie w skład grupy wchodzą: Beata Kozidrak, Adam Drath, Piotr Bielecki, Artur Daniewski, Krzysztof Nieścior oraz Maria Dobrzańska.

Jubileuszowa trasa obejmuje koncerty w dziewięciu polskich miastach, w tym w Poznaniu, w Sali Ziemi. Koncertowi będzie towarzyszyć multimedialne show, które pozwoli widzom wrócić pamięcią do wszystkich wielkich hitów grupy i pamiętnych momentów działalności Bajmu. Zespołowi na scenie będzie też towarzyszyć orkiestra.

Koncert rozpocznie się 13 listopada o godzinie 19.30 w Sali Ziemi MTP. Bilety: 79 zł.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze