Bartłomiej Wróblewski

Bartłomiej Wróblewski kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich? “Powinien modlić się, żeby kobiety mu wybaczyły”

Prawo i Sprawiedliwość ma jutro zgłosić swojego kandydata na to stanowisko. Czy zostanie nim poseł z Wielkopolski, za zasługę, jaką z pewnością z punktu wiedzenia partii jest doprowadzenie do zaostrzenia prawa aborcyjnego?

Pierwsza informacja o takiej możliwości pojawiła się, jak informowaliśmy, już w lipcu tego roku. Jednak politolodzy uważali, że ambicje posła Wróblewskiego sięgają znacznie dalej niż jego realne możliwości, i wskazywali kilku bardziej zasłużonych działaczy z odpowiednim – przynajmniej teoretycznie – przygotowaniem merytorycznym, by zająć to stanowisko.

Jednak akcje Bartłomieja Wróblewskiego w partii ostatnio mocno skoczyły w górę, a to za sprawą kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Bo to właśnie poseł Wróblewski w 2017 roku stanął na czele grupy ponad 100 parlamentarzystów, która złożyła wniosek o zbadanie, czy dokonanie aborcji w przypadku wykrycia ciężkich i nieodwracalnych wad płodu, gdy istnieje możliwość, że dziecko urodzi się głęboko niepełnosprawne lub martwe jest zgodne z konstytucją. Wtedy TK nie zajął się tą sprawą, ale poseł złożył wniosek ponownie w 2019 roku. I tym razem dopiął swego. Jemy więc zawdzięczamy to, że Trybunał Konstytucyjny wydał werdykt, który doprowadził do protestów kobiet w całej Polsce.

Czy to wystarczy, że zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich? Jak informuje “Gazeta Wyborcza” poseł twierdzi, że jego kandydaturę poprze Senat, w tym także senatorowie z PSL.

Tymczasem poseł Franciszek Sterczewski uważa, że Wróblewski nie tylko nie powinien być kandydatem na stanowisko RPO, ale “powinien złożyć mandat, siedzieć w domu i modlić się, by mu kobiety wybaczyły za to, jak je zdradził. Jego kandydatura na Rzecznika Praw Obywatelskich, to kpina i splunięcie w twarz wszystkim obywatelom i obywatelkom. Ale śmiało, dalej dolewajcie więcej oliwy do ognia!
Przyjdzie dzień, w którym zapłacicie za Wasz cynizm, podłość i okrucieństwo. My, Wam tego nie zapomnimy!” – napisał Sterczewski w mediach społecznościowych.

Poseł przypomniał także, że jedyną obywatelską kandydatką na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich jest Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, która ma za sobą poparcie ponad 1000 organizacji pozarządowych reprezentujących całe społeczeństwo.
“Dlatego to na nią będę głosował i apeluję do wszystkich posłów i posłanek, by głosowali tak samo” – napisał poseł. – “Sejm ma niepowtarzalną szansę zachować się odpowiedzialnie i przyzwoicie”.

el

3 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze