Bartłomiej Misiewicz pozywa Patryka Vegę. Chce miliona złotych!

Bartłomiej Misiewicz zdecydował się na pozwanie Patryka Vegi. Chodzi o film “Polityka”, którego Vega jest reżyserem i który ma się pojawić na ekranie we wrześniu.

Misiewicza reprezentować będzie znany poznański adwokat, Zbigniew Krüger, który dzisiaj w tej sprawie złożył pozew w Sądzie Okręgowym w Poznaniu.

Pozywający domagają się miliona złotych zadośćuczynienia oraz usunięcia z filmu obrazów, które przedstawiają Misiewicza w niekorzystnym świetle. Film nie miał jeszcze premiery, więc trudno mówić o konkretach, ale podobno z postacią byłego rzecznika MON powiązany jest m.in. wątek homoseksualny, przyjmowanie narkotyków oraz oferowanie pracy za seks.

Emisja samego filmu na czas procesu ma być zablokowana. Jest to o tyle istotne, że ewentualna premiera odbyłaby się wtedy najprawdopodobniej już po wyborach do parlamentu, a reżyserowi zależało, żeby film ujrzał światło dziennie jeszcze przed nimi.

Zresztą sam Patryk Vega zdecydował się już odpowiedzieć Misiewiczowi na jego pozew. – Premiera filmu “Polityka” tak czy inaczej nastąpi 6 września. Jeżeli nie w polskich kinach, to w Chinach, dlatego, że wówczas film zostanie wrzucony na chińskie serwery. Musisz zatem zrozumieć, że próbując zablokować mój film tylko napędzasz jemu oglądalność i w rezultacie zobaczy go jeszcze więcej osób – skomentował reżyser.

Rozprawa w tej sprawie będzie się odbywała w Poznaniu, ponieważ stąd jest dystrybutor filmu.

4
Dodaj komentarz

avatar
Paweł Wysocki
Paweł Wysocki

Misiek the best

Wioletta Szutta
Wioletta Szutta

A to film dokumentalny czy wymysły fabularne

Jarosław Michałowicz
Jarosław Michałowicz

Do Antka po hais ?

Jerzy Jarlaczyk
Jerzy Jarlaczyk

Ale w tej Celi Nawalili mu po ŁBIE …..!!!!