Bałkańskie Kadry: Żaba

To jedna z nielicznych okazji spotkania z bałkańskim kinem w Poznaniu i warto ją wykorzystać. 19 grudnia w Collegium Maius będzie można obejrzeć film “Żaba”, najnowsze dzieło reżysera Elmira Jukicia.

Film powstał na podstawie przedstawienia teatralnego, we współpracy państw byłej Jugosławii – Bośni i Hercegowiny, Macedonii, Chorwacji i Serbii.

Zeko, fryzjer i golibroda, podczas wojny był żołnierzem i nadal cierpi na silny zespół stresu pourazowego. Mimo traumy Zeko stara się poukładać sobie życie. Postanowił więc urządzić prawdziwy Bajram, czylu radosne, rodzinne święto zakończenia ramadanu, muzułmańskiego postu. Zaprosił na nie swojego brata Bracę i przyjaciela, taksówkarza Švaba. Ma nadzieję, że podczas święta uda mu się przekonać swojego brata – alkoholika i hazardzistę, do przemiany. Niestety, spotkanie nie idzie po jego myśli…

Film zostanie zaprezentowany w polskiej wersji językowej. Projekcja odbędzie się 19 grudnia o godz. 19:30 w Collegium Maius (ul. Fredry 10), w Instytucie Filologii Słowiańskiej w sali 285. Zaprasza na nią Koło Naukowe Slawistów UAM.

KNS UAM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze