namiot przed szpitalem

Bakteria New Delhi w szpitalu tymczasowym w Ciechocinku!

Okazał się nią zakażony jeden z pacjentów, którego przywieziono tu z covid-19. Szpital wstrzymał przyjęcia pacjentów i rozpoczął badania wszystkich obecnych w szpitalu pod kątem tej bakterii.

Bakteria New Delhi to tak naprawdę Klebsiella pneumoniae, pałeczka zapalenia płuc. Jest nazywana superbakterią, ponieważ jest niezwykle odporna na działanie większości antybiotyków i bardzo dobrze radząca sobie w warunkach szpitalnych. Jest niezwykle groźna zwłaszcza dla osób osłabionych ciężką chorobą. Nie tylko dlatego, że może wywołać zapalenie płuc, układu pokarmowego, a nawet sepsy, ale też dlatego, że leczenie jej jest bardzo trudne ze względu na oporność na antybiotyki.

Jak informuje Onet.pl, nie wiadomo nic więcej o pacjencie, u którego wykryto bakterię. W tej sprawie trwa postępowanie epidemiologiczne, które to być może wyjaśni. Postępowanie prowadzi Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej – szpital tymczasowy mieści się w 22. Wojskowym Szpitalu Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym – a do czasu zakończenia postępowania nowi pacjenci nie będą przyjmowani do szpitala. Ci zaś, którzy w nim są, zostaną przebadani pod kątem obecności superbakterii.

 

3 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze