Awaria systemu e-doręczeń w Poznaniu. Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad rozwiązaniem

Elektroniczna skrzynka podawcza Urzędu Miasta Poznania tymczasowo nie funkcjonuje z przyczyn leżących po stronie operatora centralnego systemu. W związku z awarią urzędnicy nie mogą wysyłać ani odbierać korespondencji tą drogą. Miasto wskazuje alternatywne formy komunikacji.

Przyczyny przerwy

System e-doręczeń, który od 1 stycznia 2025 roku jest podstawową formą wymiany pism między obywatelami a administracją publiczną, doświadczył awarii. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialne jest Ministerstwo Cyfryzacji. Jak podaje Urząd Miasta Poznania, problemy z dostępem do skrzynki odnotowano 4 marca 2026 roku. Miasto nie ma wpływu na zaistniałą sytuację i nie ponosi za nią odpowiedzialności.

Dostępne alternatywy kontaktu

Podczas trwania utrudnień zaleca się korzystanie z innych kanałów komunikacji urzędowej.

Platforma ePUAP

Podmioty publiczne mogą nadal przesyłać pisma za pośrednictwem ogólnopolskiej platformy ePUAP.

Korespondencja tradycyjna i osobista

Wszystkie podmioty, w tym stowarzyszenia, fundacje, przedsiębiorcy oraz osoby prywatne, mogą nadawać korespondencję listownie na adresy konkretnych wydziałów, które są publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej. Urząd kontynuuje również przyjmowanie dokumentów w formie papierowej bezpośrednio w swoich siedzibach.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Źródło: UMP
Strona głównaWielkopolskaPoznańAwaria systemu e-doręczeń w Poznaniu. Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad rozwiązaniem