Awaria rogatek na przejeździe w Wielkopolsce. Mimo zbliżającego się pociągu rogatki przejazdu nadal były podniesione

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Do bardzo groźnej sytuacji doszło na przejeździe kolejowym w Niewolnie w gminie Trzemeszno. Mimo zbliżającego się pociągu rogatki przejazdu nadal były podniesione i jak twierdzą tamtejsi mieszkańcy – zdarza się to już nie pierwszy raz.

Jak informuje TV Gniezno, incydent miał miejsce 13 czerwca o godzinie 6.36, a świadkami było kilku mężczyzn stojących nieopodal przejazdu. Ich uwagę zwrócił właśnie długi, ciągły sygnał nadjeżdżającego pociągu, znacznie dłuższy niż normalnie. Gdy doszli do przejazdu kolejowego, zrozumieli, skąd ten długi sygnał – pociąg jechał już przez przejazd, ale rogatki nadal były podniesione.

Jak zwracają uwagę świadkowie, niedawno zakończył się remont tego odcinka trasy kolejowej, więc takie sytuacje w ogóle nie powinny się zdarzać – a niestety problem z tymi rogatkami zdarzył się nie pierwszy już raz.

Tym razem na przejeździe nie było żadnego samochodu, a dodatkowo maszynista zorientował się w sytuacji, zwolnił i włączył sygnał dźwiękowy, by ostrzec kierowców. Jednak nie zawsze taka sytuacja kończy się szczęśliwie.

Podziel się: