Awans w Polregio. Były poznański radny pełniącym obowiązki prezesa

Adam Pawlik fot. Polregio

Adam Pawlik, były poznański radny z Rataj, członek zarządu oraz dyrektor handlowy spółki Polregio, 13 kwietnia został pełniącym obowiązki prezesa zarządu spółki. Rada nadzorcza odwołała ze stanowiska dotychczasowego prezesa Artura Martyniuka.

Informację o nowym stanowisku Adama Pawlika podał portal „rynek-kolejowy”, dodając, że rada nadzorcza zamierza ogłosić konkurs na stanowisko członka zarządu. Pawlik zasiada w zarządzie spółki od 2017 roku.

Adam Pawlik jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, z dyplomem EMBA Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Był poznańskim radnych w kadencji 2014-2018 (klub Prawa i Sprawiedliwości). Pełnił wówczas funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia RMP oraz Komisji Polityki Przestrzennej RMP, najbardziej jednak był znany z zakończonej sukcesem walki o utworzenie parku Rataje – był przewodniczącym Doraźnej Komisji ds powstania Rataje-Parku. Po dojściu do władzy Prawa i Sprawiedliwości radny wszedł w skład komitetu, który miał doprowadzić do przebudowy niefunkcjonalnego budynku dworca PKP w Poznaniu. To jednak do dziś nie doszło do skutku.

W latach 2006 – 2017 pracował w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, gdzie był odpowiedzialny m.in. za zakupy taboru kolejowego, utworzenie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej oraz opracowanie i wdrożenie Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Województwa Wielkopolskiego.

Podziel się:

Ostatnio dodane: