Aukcja miejskich lokali w Poznaniu. Najemcy będą zwolnieni z czynszu do końca remontów!

Lokal na aukcję fot ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zaprasza na kolejną aukcję 19 miejskich lokali w centrum – wyjątkową, ponieważ przedsiębiorcy dostaną szereg ulg i zniżek ze względu na trwające remonty – do ich zakończenia nie będą płacić czynszu.

Ta wyjątkowa aukcja rozpocznie się 27 kwietnia w południe i do wyboru będą lokale znajdujące się w ścisłym centrum Poznania – w dodatku na bardzo korzystnych warunkach, ponieważ na ulicach, przy których znajdują się lokale, prowadzone są jeszcze remonty. Ale ZKZL wspólnie z władzami Poznania, w ramach działań mających na celu ożywienie centrum chce do niego przyciągnąć przedsiębiorców.

– Podczas kwietniowej aukcji będą obowiązywały promocyjne warunki dla wylicytowanych lokali użytkowych – informuje Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Każdy z nich będzie miał stawkę wywoławczą czynszu niższą od dotychczasowej. Po wylicytowaniu lokalu, do zakończenia remontu ulicy, najemcy będą zwolnieni z opłat za czynsz, a po zakończeniu prac przez pół roku przedsiębiorcy zapłacą połowę wylicytowanej na aukcji stawki. Dodatkowo w kolejnych miesiącach będzie można wnioskować o zwolnienie z płatności za najem przez okres 3 miesięcy na skutek prac remontowych wykonanych przez najemcę w lokalu. Warto dodać, że na dodatkowy upust mogą liczyć przedsiębiorcy prowadzący tzw. działalność miastotwórczą. ZKZL liczy, że to właśnie najemcy prowadzący kawiarnie, restauracje czy galerie sztuki będą otwierać w tych miejscach swoje punkty w oparciu o niższe ceny najmu.

Nie tylko nowi przedsiębiorcy mogą liczyć na ulgi i zniżki – specjalną ofertę przygotowano również dla obecnych najemców lokali ZKZL.
– Aktualnie przedsiębiorcy wynajmujący pomieszczenia przy remontowanych ulicach mają czynsz zmniejszony o połowę – tłumaczy Łukasz Kubiak. – Ta obniżka opłat będzie obowiązywać jeszcze przez pół roku po zakończeniu wszystkich prac.

Z 19 oferowanych lokali użytkowych najmniejszy, mieszczący się na placu Wolności, ma niecałe 8 metrów kwadratowych, a największy – 184,5 metry kwadratowe. Wszystkie lokale mieszczą się w centrum: między innymi przy ulicy 23 Lutego, Alejach Marcinkowskiego, ulicy Święty Marcin czy ulicy Fredry, a ich oferty znajdują się na stronie internetowej „aukcjelokali”. Można je obejrzeć przed aukcją – wystarczy skontaktować się z pracownikiem wskazanym w ofercie.

Aukcja rozpocznie się 27 kwietnia o godzinie 12.00. Warunkiem uczestnictwa jest konieczność rejestracji i wpłata wadium.

Podziel się:

Ostatnio dodane: