Audiofeels, Downset i korowód bamberski. Na co warto się wybrać w Poznaniu 4-6 sierpnia?

Święto Bambrów Poznańskich 2021 fot. Sławek Wąchała

Festiwal Tradycji Poznańskich, a w nim koncert Audiofeels, moda i architektura oraz korowód bamberski, kilka doskonałych koncertów, od Downset po Husarl, a także zwiedzanie miasta w ramach “Życia na krawędzi”. Wiele atrakcji czeka w Poznaniu w nadchodzący weekend!

Piątek, 4 sierpnia

Zamki i rezydencje w Ukrainie, związane z polskimi rodami – spotkanie autorskie
Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, Poznań
4 sierpnia @ 18:00

Spotkanie z Dmytrem Antoniukiem ze Związku Polaków w Ukrainie, autorem publikacji o polskich zamkach i pałacach w Ukrainie. Książka na razie ukazała się po ukraińsku, planowany jest przekład na język polski.

MODA I DŹWIĘK – pokaz mody inspirowany architekturą Poznania
Galeria u Jezuitów, ul. Dominikańska, Poznań
4 sierpnia @ 19:00

Jedna z imprez Festiwalu Tradycji Poznańskich. Obowiązują wejściówki, które można otrzymać zgłoszenia poprzez FB festiwalu.
Szczegóły tutaj

BAiKA – koncert
Browarna Przystań, ul. Browarna 37, Poznań
4 sierpnia @ 19:00

BAiKA to skrót od Banach i Kafi. Duet powstał w roku 2015 na bazie doświadczeń gitarzysty i producenta Piotra Banacha, założyciela i lidera zespołów Hey i Indios Bravos, oraz świeżości i żywiołowości wokalistki Katarzyny „Kafi” Figaj.

Fusy – koncert z cyklu Młoda Scena 2.0
Dom Tramwajarza, Pan Gar, ul. Słowackiego 19/21, Poznań
4 sierpnia @ 20:00

Zespół powstał pod koniec upalnego sierpnia ’22 roku. W efekcie owocnego poszukiwania odpowiedniego ujścia twórczej energii w ciągu pół roku powstał repertuar instrumentalny. Brakujący element w osobie wokalisty idealnie uzupełnił całość nadając dźwiękom treść i przesłanie. Tak oto na dnie muzycznego undergroundu pozostały pełne post-punkowego aromatu chłodno-falowe FUSY. Muzyka mroczna & skoczna.

Sobota, 5 sierpnia

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie – Idę w świat i trwam. Obrazy Jacka Malczewskiego…
Muzeum Narodowe w Poznaniu, Al. Marcinkowskiego 9, Poznań
5 sierpnia @ 11:00

Ekspozycja jest gestem pomocy i solidarności w ochronie dziedzictwa. Twórczość Jacka Malczewskiego, będąca świadectwem (czasem krytycznym komentarzem) burzliwej i dramatycznej historii Polski, współcześnie staje się świadkiem (i doświadczającym) barbarzyństwa wojny. Symbolicznie podróż tych 34 dzieł jest jak wojenna tułaczka ukraińskich uchodźców w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Prowadzenie: Paweł Napierała (MNP).

Poznań w formie – piknik
Wolny Dziedziniec UM, Poznań
5 sierpnia @ 11:00 – 22:00

POZNAŃ W FORMIE – piknik, część Festiwalu Tradycji Poznańskich
– Graj żuczku, graj! Hraj żuczy, hraj!, spektakl dla dzieci, Teatr Mozaika, g. 17
– Koncert zespołu AUDIOFEELS, plac Kolegiacki, g. 20.00
Szczegóły tutaj

Koncert zespołu Flamastry
Dom Tramwajarza, Pan Gar, ul. Słowackiego 19/21, Poznań
5 sierpnia @ 16:00

Ekipa z Poznania, która robi muzę. Skład to: Rozalia Las, Rat One i Grande Piccolo. Zaczęli robić razem muzykę w 2019 roku. W 2022 zagrali pamiętny pierwszy koncert (pozdro dla tych co byli i tych co nie byli też) dla Ukrainy w barze Pan Gar.

Zespół muzyki dawnej Huskarl – koncert
Dom Tramwajarza, Pan Gar, ul. Słowackiego 19/21, Poznań
5 sierpnia @ 18:00

Huskarl to gnieźnieński zespół grający muzykę dawnej Europy. Repertuar zawiera pieśni i tańce, które przetrwały do czasów dzisiejszych. Muzykę podzielić można na średniowieczną, renesansową, etniczną (m.in. muzyka bretońska, węgierska, bałkańska) i współczesną. Zespół wykorzystuje instrumenty tradycyjne m.in. dudy, szałamaje, flety, skrzypce, bouzouki irlandzkie, lira korbowa, bębny różnego rodzaju.

DOWNSET
Klub Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
5 sierpnia @ 20:00

Niespełna rok temu pochodzący z Los Angeles pionierzy hybrydy rap/hardcore, społeczno-polityczni aktywiści z Downset powrócili po ośmioletniej przerwie z płytą “Maintain”, która ukazała się pod szyldem wytwórni Nuclear Blast. Amerykanie będą tego lata aktywnie koncertować w Europie, a jedną z okazji do zobaczenia ich w naszym kraju będzie koncert w poznańskim Klubie Pod Minogą.
Szczegóły tutaj

KINO #NAWOLNYM – “Bezmiar”
Wolny Dziedziniec, Poznań
5 sierpnia @ 21:30

Rzym, lata 70. XX wieku. W „Wiecznym Mieście” wraz z rodzicami mieszka 11-letnia Adriana, która wyróżnia się na tle swoich koleżanek ze szkoły. Urodzona jako dziewczynka, czuje się bardziej chłopcem, co manifestuje m.in. swoim wyglądem.

Niedziela, 6 sierpnia

Życie na krawędzi Fabianowo/Komorniki
róg ulic Kopanina i Głogowskiej
6 sierpnia @ 11:00

W programie: nieurządzona część stawów na Szachtach oraz urządzane z wolna na nowo połacie przedmieścia. Są tu pozostałości cegielni, warsztaty, domy, zagrody, ale i nowe udane biurowce o śródmiejskiej jakości oraz świeże osiedle, które – rzadki wyjątek – nie okłamuje swoją nazwą.

Szlak Dziedzictwa Żydowskiego – wycieczka tematyczna
Start: róg ul. Dominikańskiej i Szewskiej
6 sierpnia @ 11:30

Spośród wielu społeczności, które budowały dziedzictwo Poznania, istotne miejsce zajmują Żydzi. Kiedy i w jakich okolicznościach przybyli do Wielkopolski? Czym handlowali w średniowieczu, a czym w wielkich domach handlowych w epoce pruskiej? Jakie pamiątki pozostawili po sobie w materialnej i niematerialnej przestrzeni miasta? Wycieczka po mieście jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie Siła spotkania. O ludziach, którzy tworzyli Poznań – dostępnej bezpłatnie w Galerii Śluza.
Prowadzenie: Maksym Kempiński.

Rodzinne zwiedzanie Zamku z przewodnikiem
ul. Św. Marcin 80/82, Poznań
6 sierpnia @ 13:30

Zwiedzanie dla dzieci w wieku 7‒12 lat wraz z opiekunami
czas trwania: ok. 45 minut
zbiórka: Hol Wielki CK ZAMEK
Szczegóły tutaj

Święto Bamberskie – POZNANIE
ul. Mostowa – plac Kolegiacki, Poznań
6 sierpnia @ 14:00

– barwny Korowód Bamberski oraz dekorowanie Bamberki, , g. 14.00
– koncert finałowy – zespół Rock & Fire akustycznie, pl. Kolegiacki, g. 18.00
Szczegóły tutaj

Źródło: mat. pras.

Podziel się: