Marek Jędraszewski fot. Silar

Arcybiskup Jędraszewski o protestujących kobietach: julki, które chcą zabijać nienarodzone dzieci

Metropolita wygłosił kolejne kontrowersyjne kazanie z okazji rozpoczynających się rekolekcji dla kobiet w Bazylice św. Floriana w Krakowie. Było to ostre wystąpienie przeciwko Strajkowi Kobiet.

Z kazania arcybiskupa można się dowiedzieć, że kobiety poniewierają swoją godność biorąc udział w tych protestach, chcą zabijać nienarodzone dzieci,a wszystko dlatego, że chcą być mężczyznami bis. Metropolita zacytował też Jana Pawła II, według którego “feminizm jest reakcją na brak czci, którą powinna być otoczona każda kobieta”. Jednak nie wyjaśnił bliżej, jak sobie z tym brakiem czci poradzić ani co zrobić, by mężczyźni zechcieli się do kobiet z odpowiednią czcią odnosić.

Kobietom natomiast poradził, by odnosiły się zawsze, gdy mają wątpliwości, do wzorca Maryi, bo ona jest wzorem kobiecości. By zadawały sobie pytanie, czy jej zachowanie, a nawet jej ubiór spodobałyby się Chrystusowi. Zapytał też protestujące kobiety, nazywając je “julkami”, jakim prawem chcą zabijać nienarodzone dzieci i poniewierać kobiecą godność sprowadzając ją tylko do anatomii, podczas powinny być dumne z tego, że mogą zostać matkami, co mężczyznom nie jest dane. Jego zdaniem “nie ulega wątpliwości w świetle współczesnej nauki, zwłaszcza genetyki, że człowiek zaczyna istnieć na tej ziemi w chwili poczęcia”.

Arcybiskup podkreślił też agresję i brutalność, jaka charakteryzuje protestujące kobiety, co świadczy o ich braku szacunku dla drugiego człowieka, ale i dla nich samych.

Całą mszę można obejrzeć na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej.

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze