Arboretum pełne pierwszych wiosennych kwiatów! (ZDJĘCIA)

Wiosna w Arboretum w Kórniku fot. Ewa Malicka

Całe łany ranników, krokusów, przebiśniegów i śnieżyc, słodko pachnący, kwitnący oczar – tak teraz wygląda arboretum w Kórniku. Warto się tam wybrać, by odpocząć i zachwycić pierwszymi oznakami wiosny!

W Arboretum Kórnickim można podziwiać około 3 tysięcy roślin, główne drzewiastych, na powierzchni 30 ha. Jest dostępne dla zwiedzających przez cały rok, ale szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się wówczas, gdy kwitną różaneczniki i magnolie oraz właśnie na samym początku wiosny, gdy kwitną pierwsze wiosenne kwiaty.

To jest widok, który warto zobaczyć: połacie kwitnących na żółto ranników, delikatna koronka przebiśniegów i kwitnący różowo oczar – to jedne z największych atrakcji tej pory roku w arboretum. Miłośnicy śnieżycy wiosennej, którzy nie zdążyli wybrać się do Śnieżycowego Jaru, mogą ją obejrzeć także w arboretum.

A ponieważ synoptycy zapowiadają teraz kilkanaście dni słonecznej pogody, choć ma też być dość chłodno – warto wykorzystać okazję i cieszyć się wiosennym słońcem właśnie w kórnickim arboretum, podziwiając kwitnące wiosenne kwiaty.