Ania Rusowicz: Przebudzenie w Blue Note

Ania Rusowicz fot. Sławek Wąchała
To była, zgodnie z zapowiedzią, bigbitowo-rockowo-funkowa podróż w duchu lat 60. i 70. „Przebudzenie” to najnowsza, długo wyczekiwana płyta Ani Rusowicz. Zaprezentowała ją fanom podczas koncertu w Blue Note 7 marca.

Artysta tym razem swój album wyprodukowała własnym sumptem. Zainspirowana podróżami m.in. do Nowego Orleanu nagrał muzykę z zespołem na tak zwaną setkę i przy użyciu taśmy. Rusowicz jak zawsze charakteryzuje się dobrym, klasycznym smakiem lat 60. i 70. Tym razem, wokalistka zaprosiła do współpracy instrumenty dęte, które nadały klimat blusowo-funkowo-rock’n’rollowy, w niektórych momentach przypominający klimat Jamesa Browna! Jak zawsze była to sentymentalna podróż w muzyczną przeszłość.

Ania Rusowicz – polska wokalistka, laureatka czterech nagród Fryderyka. Kompozytorka, autorka tekstów, ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60. i 70. w Polsce. Nagrała cztery albumy w stylu retro, z których dwie okryły się statusem „złotych”. Koncerty, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem oraz smakiem.

mat. org.

Podziel się:

Ostatnio dodane: