Andrzej Duda na obchodach 103. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego!

Prezydent Andrzej Duda w Poznaniu fot. Karolina Adamska

Prezydent RP weźmie udział w głównych uroczystościach rocznicy, które rozpoczną się o godzinie 16.40 przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Wygłosi też przemówienie.

Obchody 103. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i pierwszej obchodzonej jako święto narodowe trwają od rana w całej Wielkopolsce. W Poznaniu rozpoczęły się od złożenia kwiatów na grobie gen. Stanisława Taczaka i płk. Wincentego Wierzejewskiego, a o 16.30 rozpoczną się główne uroczystości przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. W nich weźmie udział prezydent Duda, zaproszony na nie przez marszałka Marka Woźniaka i Tadeusza Musiała, prezesa Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.

Kancelaria Prezydenta zamieściła dziś wpis przypominający o rocznicy wybuchu powstania w mediach społecznościowych.

Uroczystości przed pomnikiem potrwają do godziny 18.00, ponieważ jednak trwająca epidemia uniemożliwia zobaczenie ich na żywo przez większą grupę poznaniaków i Wielkopolan, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, główny organizator uroczystości, zaprasza wszystkich chętnych na transmisję na żywo, którą będzie można śledzić od godziny 16.20 na stronie Powstania Wielkopolskiego: www.27grudnia.pl.

Źródło: UMWW

Podziel się:

Ostatnio dodane: