ALL STARS JAZZ LEGENDS: Eddie Henderson, Kirk Lightsey, Krzysztof Popek, Cameron Brown, John Betsch

Eddie Henderson, Kirk Lightsey, Krzysztof Popek, Cameron Brown, John Betsch. Koncepcja zespołu oparta jest na brzmieniu oraz indywidualności każdego z muzyków. Kolorystykę tworzy specyficzna, wspólna barwa dwóch instrumentów: flet altowy – trąbka, a całość podkreślają najwybitniejsi światowi muzycy! Projekt All Stars Jazz Legends.

Wybitny trębacz Eddie Henderson swoją pierwszą lekcję na trąbce miał w wieku 9 lat u samego Luisa Armstronga. Jako nastolatek studiował trąbkę w San Francisco Conservatory of Music. Milesa Davisa, który będąc przyjacielem rodziny, zachwycony był brzmieniem jego trąbki i muzykalnością – wróżył mu karierę na scenie.

Kirk Lightsey jako jazzman zaczął pracować w połowie lat 50., akompaniując najczęściej wokalistom. W 1965 r. nagrywał z saksofonistą Sonnym Stittem, rozpoczął też współpracę z Chetem Bakerem (nagrali wspólnie pięć doskonałych albumów).

Krzysztof Popek to czołowy polski flecista jazzowy, od wielu lat niezmiennie zajmujący pierwsze miejsce w ankietach jazzowych miesięcznika „Jazz Forum”. Gra głównie na flecie altowym, a oprócz tego jest kompozytorem, aranżerem oraz inspirującym leaderem wielu swoich formacji.

Cameron Brown swoją muzyczną karierę rozpoczął w latach 60. nagrywając z Georgem Russellem i Donem Cherry. Brown występował w najważniejszych zespołach lat 60., 70., i 80.

John Betsch to amerykański perkusista, uczeń Maxa Roacha, współpracownik Archiego Sheppa i wielki towarzysz broni Steve’a Lacy’ego. Od lat związany jest jednak z polską sceną jazzową, a konkretnie – z Piotrem Wojtasikiem.

Muzyka zespołu oparta jest na własnych kompozycjach, a także oryginalnych utworach.

Wszystko to mogliśmy podziwiać w Klubie Blue Note w Poznaniu.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze