Alkohol, tytoń i papierosy bez akcyzy. Akcja strażników granicznych w Wielkopolsce

straż graniczna fot. NOSG

Papierosy różnych marek, tytoń oraz alkohol o czarnorynkowej wartości prawie 20 tysięcy zł – wszystko to miały w swoich szafach z ubraniami dwie mieszkanki powiatu tureckiego. Towar bez akcyzy znaleźli strażnicy graniczni.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Kaliszu prowadzili dochodzenie w tej sprawie wspólnie z inspektorami Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego. I ustalili, że w dwóch posesjach na terenie powiatu tureckiego mogą znajdować się wyroby akcyzowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

– Funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu 1 marca dokonali przeszukania dwóch prywatnych posesji, gdzie ujawnili papierosy różnych marek, tytoń oraz alkohol o czarnorynkowej wartości blisko 20 tysięcy zł – wyjaśnia ppor. SG Paweł Biskupik z zespołu prasowego NoOSG. – Do posiadania nielegalnego towaru przyznały się zamieszkujące w tych lokalach dwie Polki, które skrzętnie ukryły kontrabandę w szafach z ubraniami.

Kobietom za posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych grozi wysoka kara grzywny. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Wielkopolski Urząd Celno – Skarbowy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: