Akcja policji. Narkotyki i ponad 3,5 mln zł zakopane w ogrodzie

pieniądze w ziemi fot. Pomorska Policja

15 kg narkotyków i 5 mln zł, z czego 3,5 mln zakopanych w ziemi oraz trzech zatrzymanych w wieku 75, 44 i 34 lat podczas akcji w Malborku. Pomorscy policjanci rozbili grupę przestępców narkotykowych.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od dłuższego czasu pracowali nad sprawą wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych w Malborku i okolicach. Efektem ich pracy było zatrzymanie na terenie Malborka trzech mężczyzn w wieku 75, 44 i 34 lat podejrzanych o wprowadzenie do obrotu na terenie powiatu malborskiego oraz powiatów ościennych znacznych ilości substancji odurzających i psychotropowych. Dokonali też niezwykłych znalezisk.

„Policjanci na terenie posesji zabezpieczyli 15 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 600 tys. zł oraz ponad 3,5 mln zł, które podejrzani zakopali w ziemi” – informuje Pomorska Policja. – „Łącznie w trakcie pracy nad sprawą policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 5 mln zł, które mogą pochodzić z przestępczego procederu. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani, grozi im do 12 lat pozbawienia wolności”.

Finał sprawy miał miejsce pod koniec sierpnia tego roku. Wówczas funkcjonariusze, na terenie jednej z posesji w Malborku, zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa trzech mężczyzn.
„W ręce policjantów trafił 75-latek, w momencie gdy przekazywał swojemu synowi przez płot foliowe pakunki z narkotykami, które on z kolei próbował przekazać czekającemu na nie 34-latkowi. Transakcje przerwali im interweniujący wobec nich policjanci” – informuje Pomorska Policja. – „Kolejne narkotyki policjanci znaleźli i zabezpieczyli podczas przeszukania terenu posesji, m.in. w zagajniku, w którym podejrzani ukryli torby podróżne, a w nich znaczne ilości marihuany oraz amfetaminy. Substancje zapakowane były w hermetyczne worki. W sumie kryminalni zabezpieczyli narkotyki o łącznej wadze około 15 kg, o czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 600 tys. zł. oraz rzeczy, które służyły zatrzymanym do prowadzenia przestępczej działalności, były to m.in. worki do próżniowego pakowania, waga elektroniczna, zgrzewarka. Ponadto policjanci dzięki własnym ustaleniom znaleźli i zabezpieczyli na terenie posesji ukryte w ziemi dwie plastikowe beczki, w których schowane były skrzynki narzędziowe, a w nich próżniowo zapakowane pakiety z pieniędzmi w kwocie ponad 3 mln zł, które według ustaleń śledczych pochodzą z przestępczego procederu”.

Jak się okazało, to jeszcze nie był koniec znalezisk – w mieszkaniu jednego z podejrzanych policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki, m.in. kokainę, a w sejfie znaleźli kolejne pieniądze, tym razem 400 tysięcy złotych. Z kolei na kontach podejrzanych zablokowano milion złotych na poczet przyszłych kar.
„Łącznie w trakcie czynności w sprawie zabezpieczono ponad 5 milionów złotych” – podsumowują policjanci.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz  psychotropowych, za co grożą im kary do 12 lat więzienia. Wszyscy trzej zostali już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Jednak praca nad sprawą trwa i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

Podziel się: