Akcja narkotykowa policji. Zlikwidowali nielegalną uprawę konopi

uprawa konopi fot. policja Śrem

Konopie, susz roślinny i metamfetamina – to wszystko znaleźli kryminalni ze Śremu w gminie Czempiń, gdzie zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali też właściciela mieszkania podejrzanego o urządzenie plantacji.

– Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego śremskiej policji ustalili, że 35-letni mieszkaniec gminy Czempiń, w miejscu zamieszkania, nielegalnie uprawia konopie indyjskie – mówi Ewa Kasińska ze śremskiej policji. – W związku z takimi podejrzeniami, w miniony czwartek 17 listopada, policjanci udali się do mieszkania tego mężczyzny i ich ustalenia potwierdziły się. 35-latek w dwóch pokojach sypialnych, w growboxach, czyli namiotach do uprawy roślin, nielegalnie hodował konopie indyjskie”.

Policjanci w mieszkaniu znaleźli 28 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu, a także specjalistyczny sprzętem służący do ich uprawy oraz 319 gramów marihuany, prawie 8 gramów metamfetaminy i wagę jubilerską. 35-latek właściciel mieszkania został zatrzymany i usłyszał zarzuty dotyczące uprawy roślin konopi i posiadania narkotyków. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Teraz sprawa trafi do sądu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: