Adam Niedzielski poinformował o liczbie zakażeń koronawirusem. Bardzo dużo zgonów!

Adam Niedzielski fot. MZ

Minister Adam Niedzielski poinformował dziś o 11,4 tys. nowych zakażeniach koronawirusem i 493 zgonach. W ten sposób przekroczyliśmy liczbę 100 tysięcy zmarłych z powodu koronawirusa od początku pandemii.

Minister przyznał, że sytuacja jest trudniejsza niż w podczas innych fal pandemii, ponieważ nie tylko liczba zakażeń utrzymuje się na mniej więcej stałym poziomie, ale też mamy ponad 18 tysięcy hospitalizacji. To ogromne obciążenie dla placówek służby zdrowia.

Minister podkreślił też, że w Polsce specyfika zakażeń jest inna niż w Europie Zachodniej, więc nie da się porównywać sytuacji w poszczególnych krajach. Jego zdaniem dużo osób w Polsce jest uodpornionych krótkotrwale, bo przeszło chorobę bezobjawowo, ale to są tylko przypuszczenia, które weryfikuje rozwój pandemii z chwilą pojawiania się nowych informacji. Według czarnego scenariusza możemy mieć nawet 200 lub 300 tysięcy zakażeń. Czy tak będzie? Na tym etapie nie wiadomo i nitk nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie.

Przypomnijmy, że rekord zgonów padł 8 kwietnia 2021 roku, podczas trzeciej fali pandemii. Zmarły wówczas 954 osoby, w tym 713 z chorobami współistniejącymi.

Źródło: Onet

Podziel się: