Adam Niedzielski po drugiej dawce przypominającej. Zaszczepił się w Poznaniu

Adam Niedzielski w Poznaniu fot. K. Adamska

Minister zdrowia przyjął druga dawkę szczepionki podczas pobytu w Poznaniu. „Szczepienie, jak widać, w pełni publiczne” – skomentowało Ministerstwo Zdrowia. A sam minister zapewnił, że wcale nie bolało i czuje się dobrze.

Adam Niedzielski przyjął szczepionkę w poradni specjalistycznej szpitala przy ulicy Przybyszewskiego. Ministrowi towarzyszyli prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, oraz Filip Nowak, prezes NFZ. Towarzyszyli mu fotoreporterzy i operatorzy kamer.
– Nie bolało i wszystko jest w porządku – zapewnił minister po szczepieniu. – Zachęcam i zapraszam wszystkich.

Adam Niedzielski przypomniał o ryzyku, jakie niesie ze sobą zachorowanie na covid-19 i możliwościach powikłań po chorobie, czemu zapobiega szczepienie. Nowa kampania resortu zdrowia, „Chcę zrozumieć”, ma wyjaśnić wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na pytania pacjentów.

Dotąd drugą dawką przypominająca zaszczepiły się 2 mln Polaków. Minister Niedzielski powiedział, że ma nadzieję na znacznie więcej – co najmniej 12 mln, bo tyle przyjęło trzecią dawkę.
– Chciałbym, aby ten wynik się powtórzył przy czwartej dawce – przyznał. – Wchodzimy w taki etap pandemii, który polega na pewnej sezonowości zachorowań i teraz, po szczycie kolejnej fali, to idealny moment, żeby się zaszczepić.

Podziel się: