Radio Poznań fot. Radio Poznań

Abonament RTV 2020. Trwają kontrole!

Urzędnicy Poczty Polskiej rozpoczęli kontrole opłat abonamentu RTV. Kto ma telewizor lub radio, a abonamentu nie zapłacił – może dostać karę.

Abonament RTV muszą płacić wszyscy Polacy posiadający telewizję lub radio – z tych środków jest finansowana misja publicznych mediów. Kupno nowego odbiornika wymaga rejestracji go na poczcie w ciągu 14 dni od zakupu. Kontrole opłat są wprowadzone dlatego, że abonament opłaca zaledwie jedna trzecia naszych rodaków.

W 2020 roku abonament telewizyjny za dwa miesiące wynosi 44,905 zł, a za samo radio 13,60 zł. Za trzy miesiąc 65,35 zł, a za samo radio – 20,15 zł. Za pół roku zapłacimy odpowiednio 129,40 i 39,99 zł, a za rok – 245,15 i 75,60 zł.

Z opłat zwolnieni są seniorzy, którzy ukończyli 75 lat, inwalidzi I grupy, kombatanci – inwalidzi wojenni lub wojskowi oraz osoby, które ukończyły 60 lat, a których emerytura nie przekracza 50 proc. średniego miesięcznego wynagrodzenia. To około 3,7 mln osób w Polsce i to właśnie za nie rząd przyznaje telewizji publicznej rekompensaty – w tym roku to prawie 2 mld zł.

Kara za brak abonamentu wynosi 30-krotność miesięcznej opłaty, czyli 681 zł. W ubiegłym roku urzędnicy przyłapali na niepłaceniu 10 tys. osób i one zapłaciły karę.

el

20
Dodaj komentarz

avatar
Olaf Tumski
Olaf Tumski

2 miliardy z budżetu Państwa zamiast na leczenie chorych na nowotwory, dostanie telewizja publiczna, czyli rządowa. To z naszych pieniędzy i jeszcze im mało. Zachłanność bez granic.

Grażyna Kowalska
Grażyna Kowalska

O co chodzi ? O nakręcanie atmosfery ? ? ? ? Płacić trzeba. Gdyby nie było polskiej tv i rafia , słuchalibyśmy tylko niemieckiej. O to chodzi ? A ja chcę słuchać polskiej też. Ale nie takiej finansowanej tylko przez prywatnych sponsorów. Bo tam to już wcale prawdy niem . Mówią to za co zapłacili ……ha,ha,ha
.. a tak porówmuję i mam ubaw po pachy. Każdy Żyd swój towar chwali. Ale wolę już polski towar, a nie niemiecki ! ! !

Janusz Sobczak
Janusz Sobczak

A od kiedy ty płacisz kobieto za telewizję ty płacisz za posiadanie odbiornika tv

Iwona Jóźwiak
Iwona Jóźwiak

a podpisali umowę komuny nie ma

Iza Wand
Iza Wand

Ja nie mam tv i kurde bardzo się z tego cieszą.