ABBA symfonicznie, pieśni getta i kabaret Tey. Co można robić w Poznaniu od 11 do 13 kwietnia?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Koncert „ABBA i inni”, 50 lat kabaretu Tey, pieśni getta w wykonaniu André Ochodlo & The Odem’s Quintet i historia poznańskich szyfrantek. Atrakcji dla chętnych w poświątecznym tygodniu na pewno nie zabraknie.

Wtorek, 11 kwietnia

Czytanie przestrzeni. Wielkie odbudowy – spotkanie w Bibliotece Raczyńskich
Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, Poznań
11 kwietnia @ 18:00

Historia naszych miast to historia zniszczeń i odtworzeń – ale czy w procesie odtwórczym jest miejsce na kreatywność? I jak dostosować historyczną materię do wymogów współczesności? Spotkanie poświęcone będzie najważniejszym polskim i europejskim odbudowom zarówno zespołów miejskich, jak i pojedynczych budowli.

Środa, 12 kwietnia

Zwiedzanie Bramy Poznania dla seniorów
Brama Poznania ICHOT ul. Gdańska 2, Poznań
12 kwietnia @ 16:00

Brama Poznania zaprasza seniorki i seniorów do zwiedzania ekspozycji w towarzystwie przewodników i poznania historii założenia grodu nad Wartą.

ABBA I INNI symfonicznie
Aula UAM ul. Wieniawskiego 1, Poznań
12 kwietnia @ 19:00

Niewiele zespołów może się pochwalić faktem, że stało się muzycznym symbolem całej dekady – a zespół ABBA z pewnością jest jednym z nich. Nie wyobrażamy sobie lat ’70 bez „Waterloo”, „Honey, Honey”, „Money, Money, Money”, tak jak nie wyobrażamy sobie Szwecji bez ABBY…
Szczegóły tutaj

Koncert – Pieśni Getto. André Ochodlo & The Odem’s Quintet
Teatr Nowy, Scena Nowa (wejście od Zaułka K. Feldman), ul. Dąbrowskiego 5, Poznań
12 kwietnia @ 19:00

Koncert upamiętniający 80. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim – a André Ochodlo to jeden z najbardziej znanych i uznanych współczesnych interpretatorów pieśni jidysz. Większość składających się na koncert utworów powstała do słów m.in. Kadii Molodowsky, Abrahama Sutzkevera, Itzika Mangera, Mordechaja Gebirtiga czy Yitzkhaka Katzenelsona. Są to głębokie, niekiedy wręcz wstrząsające, a stylistycznie bardzo zróżnicowane przekazy poetycko-muzyczne najwyższej próby. Trzy pieśni André Ochodlo wykona po polsku – ich znakomite przekłady stworzyła sama Agnieszka Osiecka.

Czwartek, 13 kwietnia

Kabaret Tey 50 lat – wspomnienia i pomówienia
Scena na Piętrze, Estrada Poznańska, ul. Masztalarska 8, Poznań
13 kwietnia @ 17:00, 20:00

Minęło 50 lat od premiery pierwszego programu Kabaretu Tey i z tej okazji Zenon Laskowik oraz Krzysztof Jaślar przypomną niektóre skecze i piosenki kabaretu. Wystąpią również Katarzyna Pakosińska i Grzegorz Tomczak.

Poznańska Babska Siatka
Centrum Szyfrów Enigma, ul. Święty Marcin 78, Poznań
13 kwietnia @ 17:00

Pierwsze spotkanie z nowej serii dedykowanej herstoriom – o czterech szyfrantkach poznańskiej konspiracji, których talent i praca odegrały ważną rolę w dziejach kryptologii, opowie historyczka Aleksandra Pietrowicz. Bohaterkami spotkania będą Pelagia Misiorna (Fit), Zofia Cielecka (Wahl), Halina Ryffert, Janina Pohl (-Mizerska).

Koncert zespołu Imperial Triumphant
2progi, al. Niepodległości 36, Poznań
13 kwietnia @ 18:30

Imperial Triumphant to długo wyczekiwana rewolucja na niwie technicznego death/black metalu, którą warto usłyszeć na żywo.

Czesław Mozil Solo
Dragon Social Club Zamkowa 3, Poznań
13 kwietnia @ 19:00

Po półrocznej przerwie Czesław Mozil wraca do koncertowania ze swoim solowym repertuarem.
Tym razem obok piosenek znanych i lubianych, pojawią się również utwory z dwóch albumów wydanych w ciągu minionego roku.
Szczegóły tutaj

Vibe Check with Ravi – Stand Up Comedy in English
Scena Pod Minogą Nowowiejskiego 8, Poznań
13 kwietnia @ 20:00

Przezabawna i dająca do myślenia godzina z Ravim, komikiem, który mieszka w Polsce od 10 lat – i ma wiele do powiedzenia o naszym kraju. Od randkowania poprzez religię po emigrantów i… tosty z awokado.
Szczegóły tutaj

Festiwal Wrocek zaprasza na amerykański stand-up: Lisa Curry!
BaRock Club ul. Wielka 9, Poznań
13 kwietnia @ 20:00

Lisa Curry jest komikiem i scenarzystką telewizyjną, która była scenarzystką w programie Jim Jefferies Show w Comedy Central, a teraz występuje dla Jima podczas jego tras koncertowych.
Szczegóły tutaj

Źródło: mat. pras.

Podziel się:

Ostatnio dodane: