615 nowych przypadków zakażeń koronawirusem – to dobowy rekord w Polsce!

laboratorium szpital fot. pixabay
Ministerstwo zdrowia podało informacje o nowych zarażeniach – dziś jest ich aż 615. To największa liczba zakażeń w ciągu doby w Polsce. Jest też 15 zgonów osób zakażonych. Czy wróci kwarantanna i maseczki na ulicach?

Przypomnijmy, że dotychczasowy rekord to 599 zakażonych – tylu przybyło 8 czerwca. W związku ze wzrostem zakażeń ministerstwo zaapelowało o przestrzeganie rygorów bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii.

Jak informuje Onet.pl, rzecznik Piotr Müller powiedział rano, że trwają przygotowania do powrotu pandemii koronawirusa, którą naukowcy zapowiadają na jesień. Przy takim wzroście zachorowań, jaki mamy teraz, możliwe jest przyjęcie surowszych restrykcji niż to dotąd planowano. Ale jak podkreślił rzecznik – sytuacja jest dynamiczna i decyzje będą podejmowane na bieżąco.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, z powodu dobowego rekordu zachorowań minister Łukasz Szumowski przerwał urlop i wraca do pracy.

Czy powróci kwarantanna dla podróżnych? Rzecznik zapowiedział, że rząd rozważa taką możliwość, a decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni. Co do innych obostrzeń, rząd nie chce, by nowe restrykcje były tak surowe jak te, których Polacy musieli przestrzegać w marcu i kwietniu.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi obecnie 45 031, a najwięcej nowych zakażeń odnotowano na Śląsku. Do tej pory wyzdrowiało 33 tys. 643 pacjentów, w szpitalach nadal przebywa 1 tys. 694 chorych.

Agencja Reutera podała, że liczba oficjalnie potwierdzonych zakażeń koronawirusem na świecie przekroczyła 17 milionów, a liczba ofiar śmiertelnych – 666 tys. To więcej od średniej rocznej liczby umierających na grypę – według szacunków WHO na grypę każdego roku średnio umiera 310-650 tys. osób.

el