500 plus przez… internet?

ZUS wniosek fot. mat. pras.
Polski Bon Turystyczny będzie wypłacany wyłącznie w formie elektronicznej, a jego beneficjenci będą musieli mieć konto na elektronicznej platformie ZUS. Czy 500 plus i inne świadczenia również zaczną być wypłacane przez internet?

Jak powiedziała prof. Gertruda Uścińska portalowi Money.pl – jest to możliwe i ZUS już pracuje nad różnymi nowymi rozwiązaniami. Co prawda przejście na wersję elektroniczną wielu usług, ze szczególnym uwzględnieniem wypłat Polskiego Bonu Turystycznego, zostało wymuszone przez pandemię koronawirusa, a nie zaplanowane przez ZUS. Jednak teraz, gdy już tak się stało, Zakład Ubezpieczeń Społecznych zamierza wykorzystać to doświadczenie także w innych obszarach swojej działalności.

A konkretnie przy wypłatach innych świadczeń, w tym także 500 plus. W tym celu prowadzony jest dodatkowy monitoring systemu elektronicznej akceptacji wniosków o PBT i systemu wypłat, by można było przynajmniej jego elementy wykorzystać także przy innych świadczeniach. Profesor Uścińska zapowiedziała, że ZUS zamierza przechodzić na obsługę przez internet, jednak nie określiła terminów, kiedy nowe zasady miałyby zostać wprowadzone.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: