23-latka śmiertelnie potrąciła pieszego. Trafi na rok do więzienia

sąd, Temida fot.E. Lich pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Sąd Rejonowy w Jarocinie skazał na rok bezwzględnego więzienia 23-letnią kobietę, która w ubiegłym roku potrąciła 68-letniego mężczyznę na przejściu dla pieszych. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Wyrok nie jest prawomocny.

Jak przypomina portal „jarocinska”, do wypadku doszło w sierpniu 2022 roku na ulicy Wrocławskiej. 22-letnia wówczas kobieta, kierująca fiatem panda, potraciła 68-letniego mężczyznę, mieszkańca Jarocina, który przechodził przez przejście dla pieszych. Potrącony zmarł w szpitalu.

Kobieta usłyszała zarzut nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku – według ustaleń prokuratury nie zachowała należytych środków ostrożności podczas wyjątkowo trudnych warunków drogowych i nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu. Potrącony mężczyzna zmarł następnego dnia w szpitalu z powodu odniesionych obrażeń.

Oskarżona złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Przeprosiła także rodzinę ofiary listownie i na sali rozpraw. Ostatecznie sąd zadecydował o skazaniu jej na rok bezwzględnego więzienia, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez rok, pokrycie kosztów sądowych i zapłatę nawiązki po 10 tys. zł dla każdego z dwóch synów ofiary. Wyrok jest nieprawomocny.

Podziel się:

Ostatnio dodane: