piątek, 23 lutego, 2024

16. PKO Poznań Półmaraton: znamy trasę!

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji podały trasę, jaką pobiegną uczestnicy 16. PKO Półmaratonu, który odbędzie się 14 kwietnia. Zapisy trwają, a najniższe ceny kończą się 15 stycznia.

Start na Grunwaldzkiej przy Międzynarodowych Targach Poznańskich i meta na placu Marka z widokiem na targową iglicę – uczestnicy 16. PKO Poznań Półmaratonu pobiegną dobrze znaną trasą. Zapisy trwają. Możliwość zgłoszenia w najniższej cenie kończy się 15 stycznia.

Organizatorzy kwietniowego biegu w tym roku postawili na sprawdzone rozwiązania: zawodnicy wystartują z ulicy Grunwaldzkiej przy MTP, a zakończą bieg na palcu Marka. Pobiegną przez Junikowo, Raszyn, Górczyn, Łazarz, Wildę, Łęgi Dębińskie i Stare Miasto, a na ostatnich 200 metrów będą przygotowano największą na trasie biegu strefę kibica.

– Na tej trasie w ostatnich edycjach poznańskiego półmaratonu padały znakomite wyniki – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor półmaratonu. – To jest wyzwanie dla zawodników, którzy przyjadą do Poznania po medale, ale także dla wszystkich amatorów biegania, chcących zmierzyć się na ulicach naszego miasta z własnymi życiówkami.

Jak przypominają organizatorzy, jeszcze tylko do 15 stycznia można zapisywać się na półmaraton w cenie 145 zł – po tym terminie koszt pakietu startowego będzie wynosił 170 złotych. Kolejna podwyżka zgodnie z regulaminem nastąpi 14 marca. Limit miejsc na tegorocznej imprezie wynosi 10 tys. zawodników. 16. PKO Poznań Półmaraton zaplanowany jest na 14 kwietnia 2024 r., ale gdyby na ten dzień wyznaczono wybory samorządowe, impreza odbędzie się tydzień później.

Zapisy odbywają się wyłącznie poprzez formularz dostępny na stronie internetowej 16. PKO Poznań Półmaratonu. Także na stronie można znaleźć mapę trasy, jej profil oraz spis ulic, którymi pobiegną uczestnicy.

Źródło: POSiR
Strona głównaPoznań16. PKO Poznań Półmaraton: znamy trasę!