15. Poznań Półmaraton. Dodatkowe miejsca dla chętnych do udziału w półmaratonie

14. Półmaraton Poznań fot. K. Adamska

Limit 8000 zawodników na 15. Poznań Półmaraton wyczerpał się już w poniedziałek 27 marca – dlatego organizatorzy postanowili zwiększyć limit miejsc na liście startowej. Od 29 marca może się zapisać dodatkowych 500 osób.

15. Poznań Półmaraton przebiegnie przez miasto 16 kwietnia, a dodatkowi chętni mogą się zgłosić przez formularz zgłoszeniowy na stronie półmaratonu. Termin zgłoszeń upływa 13 kwietnia – lub po osiągnięciu limitu opłaconych zgłoszeń. W efekcie na starcie może stanąć nawet 8500 biegaczek i biegaczy. Jeżeli nowy limit nie zostanie do tego czasu wyczerpany, będzie jeszcze możliwość zapisania się na półmaraton w biurze zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich w piątek i sobotę poprzedzającą bieg.

– Myślę, że decyzja o zwiększeniu limitu na półmaraton bardzo ucieszy biegaczy, ale także organizatorów imprez biegowych – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 15. Poznań Półmaratonu. – Ostatni raz sytuacja, w której tak duże zainteresowanie uczestnictwem w naszej imprezie doprowadziło do zwiększenia limitu, miała miejsce przed pandemią. Traktujemy to jako dobry prognostyk na przyszłość.

15. Poznań Maraton oferuje w tym roku wiele nowości: uczestnicy będą mogli zaopatrzyć się nie tylko w koszulkę startową, ale także inną odzież sportową związaną z biegiem, która będzie dostępna na specjalnym stoisku targów Poznań Run Expo. Będą też „kwitnące” numery startowe dzięki współpracy z Wartą Poznań SA – oprócz tradycyjnego numeru biegacze dostaną eko numery wykonane z biodegradowalnego materiału zawierającego nasiona maciejki, rumianku i stokrotki. Po biegu numer będzie można zakopać w ziemi, gdzie się rozłoży i uwolni nasiona kwiatów, dzięki czemu powstanie piękna łąka kwietna w miejscu ich wysiania.

Podziel się: