sobota, 24 lutego, 2024

13. PKO Poznań Półmaraton. Jaka będzie trasa w tym roku?

Uczestnicy imprezy przebiegną przez miasto 17 października, a na liście startowej jest już ponad 4500 chętnych. Wziąć udział w 13. PKO Półmaratonie mogą tylko osoby zaszczepione.

Zapisy potrwają do 16 października – o ile będą jeszcze w tym czasie wolne miejsca, bo jest ich 5500. Przy obecnym stanie chętnych – ponad 4500 zawodników – miejsca mogą się skończyć znacznie wcześniej. Jak poinformowali organizatorzy, w biegu będą mogły wziąć udział wyłącznie osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi, które dobrowolnie okażą certyfikat szczepienia. Jesli tego nie zrobią – nie otrzymają pakietu startowego i nie będą mogły wziąć udziału w imprezie.

Trasa biegu jest już ustalona i poprowadzi z niewielkimi zmianami ulicami, które zawodnicy dobrze już znają.
– Prawie na każdym kilometrze tegorocznej trasy półmaratończycy zostawili już swój ślad – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor półmaratonu. – Warto jednak pokonać 21 kilometrów w tej edycji i poznać te części Poznania, którymi zawodnicy jeszcze nie biegli.

Start i pierwsze 7 km prowadzić będą ulicą Grunwaldzką, następnie zawodnicy skierują się na 3-kilometrowy odcinek ulicą Hetmańską, dobiegając do niej uprzednio przez ul. Jugosłowiańską, Ściegiennego i Arciszewskiego. Przed wiaduktem na ul. Hetmańskiej biegacze zbiegną w stronę Dębca, z którego dalej kolejną długą, bo prawie 4-kilometrową prostą, dotrą do centrum. Następie ulicą Strzelecką i Garbarami do ulicy Solnej, gdzie napotkają małą zmianę. Od ulicy Solnej zamiast w aleję Niepodległości, jak to miało miejsce wcześniej, skierują się w Nowowiejskiego, następnie Pułaskiego oraz Roosevelta aż do mety, tradycyjnie wbiegając na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich od ulicy Grunwaldzkiej.

jednak warto pamiętać, że zgodnie z wymogami Międzynarodowego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych i Długodystansowych dokładny pomiar trasy odbędzie się pod koniec września. I dopiero po tym terminie nastąpi oficjalne ogłoszenie trasy 13.PKO Poznań Półmaratonu. Do tego czasu w jej przebiegu mogą nastąpić drobne zmiany.

Źródło: 13. PKO Poznań Półmaraton

Strona głównaSport13. PKO Poznań Półmaraton. Jaka będzie trasa w tym roku?