nowa zieleń fot. ZZM

ZZM ogłasza plany. „Nowe rośliny na każdym poznańskim fyrtlu”

Nowe ławki w parkach na osiedlach Zwycięstwa, Chrobrego, Cytadeli, Chartowie czy przy ulicy Silniki, a także nowe drzewa i krzewy w całym mieście – „na każdym poznańskim fyrtlu”. To plany Zarządu Zieleni Miejskiej na rok 2022.

Jeszcze do końca stycznia będą trwały narady z radnymi osiedlowymi na temat inwestycji w ich dzielnicach – rozmowy dotyczą m.in. zagospodarowania terenów poznańskich parków, inwestycji, pielęgnacji roślin, miejsc zabawy i rekreacji oraz wybiegów dla psów.

W 2022 roku na terenie osiedli pojawi się sporo nowych ławek – staną m.in. na terenie parków na os. Zwycięstwa, przy ul. Silniki, na Chartowie, przy miasteczku ruchu drogowego na os. Bolesława Chrobrego i na terenie zieleni przy ul. Kutnowskiej. A specjalne ławki, przeznaczone dla matek karmiących, pojawią się w parku Cytadela, Bambrów Poznańskich na Dębcu oraz na placu zabaw na Fabianowie.

Przybędzie także sporo roślin.
„Nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin pojawią się w zasadzie na każdym poznańskim fyrtlu” – obiecuje ZZM. – „Będą to duże przedsięwzięcia, jak zagospodarowanie terenów na Wichrowym Wzgórzu na Winogradach, ale pojawią się również mniejsze, w ramach m.in. utrzymania zieleni na osiedlach, na których przewidziane są takie zadania. Na os. Żegrze powstanie park kieszonkowy. Mieszkańcy osiedla Zodiak również będą mieli swoją kieszonkową wersję strefy zieleni. W planach jest utworzenie właśnie takiego miejsca”.

W planach na 2022 rok ujęta została pielęgnacja cennych drzew na skwerach i w parkach na terenie osiedla Stare Miasto. W parku Sołackim z kolei powstanie ścieżka ornitologiczna i sportowa, a na os. Orła Białego pojawią się domki dla owadów. Przybędzie też placów zabaw, m.in. przy wieży widokowej na Szachtach.

Źródło: ZZM