Zwolnienia grupowe w dużej firmie. Nawet 370 osób!

praca fot. pixabay

Pilska firma Signify, producent oświetlenia, poinformowała Powiatowy Urząd Pracy o planowanych zwolnieniach grupowych. Firma chce zwolnić około 370 osób od kwietnia do końca września tego roku.

Jak informuje portal „asta24”, Ewa Dorna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pile, przygotowuje swoją placówkę na to wyzwanie: ogólne zasady działania są już ustalone, a PIP zwróci się do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej o dodatkowe pieniądze na aktywizację zawodową zwalnianych pracowników. Pracownicy urzędu robią także dodatkowe rozpoznanie potrzeb pracodawców w regionie, by wiedzieć, ile osób i z jakimi kwalifikacjami znajdzie pracę od razu. Czekają też na informacje od Signify, w jakich okresach wypowiedzenia będą zwalniani pracownicy i jakie mają kwalifikacje.

Na razie wiadomo, że największą zwolnioną grupą będą pracownicy produkcji, ale zwolnienia obejmą wszystkie działy, także kierownictwo firmy. Zwolnionych ma być około 370 osób – to 12 proc. obecnej załogi. Zwolnienia obejmą głównie pracowników zakładu produkującego oświetlenie tradycyjne.

Małgorzata Dobosz, dyrektorka Komunikacji i Marketingu Signify Europa Wschodnia, wyjaśniła portalowi, że powodem zwolnień są zmiany technologiczne wprowadzane przez firmę, które mają dostosować jej ofertę do zapotrzebowania rynkowego na energooszczędne produkty i systemy oświetleniowe LED. Sprzedaż konwencjonalnego oświetlenia spada, a tym samym spada też jego produkcja – i zapotrzebowanie na pracowników tych linii produkcyjnych.

Signify zapewnia, że konsultuje wszystkie zasady zwolnień ze związkami zawodowymi, a zwalniane osoby otrzymają pakiety odprawowe i pomoc w poszukiwaniu nowej pracy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: