Zwłoki w polu kukurydzy. Trzy osoby skazane za znęcanie się nad mężczyzną

sąd, Temida fot.E. Lich pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Jarociński sąd wydał wyrok w sprawie znęcania się nad 39-letnim mężczyzną, którego ciało znaleziono dwa lata temu na polu kukurydzy w Wilczyńcu. Trzy osoby usłyszały wyroki, w tym dwie wyroki bezwzględnego więzienia.

Jak przypomina portal „jarocinska”, chodzi o głośną sprawę z czerwca 2021 roku – wówczas na polu kukurydzy w Wilczyńcu znaleziono ciało 39-letniego mężczyzny. Sprawą zajęła się policja i z jej ustaleń wynikało, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie.

Jednak internauci byli innego zdania i w komentarzach pod artykułem na portalu „jarocinska” pojawiło się wiele sugestii, że do śmierci mężczyzny jednak mogły się przyczynić osoby trzecie – wskazywano na jego 45-letnią partnerkę i jej dwóch braci, którzy mieli się znęcać nad 39-latkiem.

Prokuratura zdecydowała więc o wstrzymaniu pogrzebu, sekcji zwłok i ponownym rozpatrzeniu sprawy. Jednak sekcja nie wykazała udziału osób trzecich w śmierci mężczyzny. Mimo to prokuratura zajęła się wyjaśnieniem wątku z przemocą wobec ofiary za jej życia i tu śledczy zebrali tyle dowodów, że trzem osobom, konkubinie zmarłego i jej dwóm braciom, postawiono zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad zmarłym.

Jak powiedział portalowi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, partnerce udowodniono znęcanie się od 2016 do 2021 roku, słowne i fizyczne. Miała używać wulgaryzmów wobec mężczyzny, biła go także i kopała. Jej 44-letniemu bratu udowodniono bicie zmarłego między 2018 a 2021 rokiem, przy czym mężczyzna działał w warunkach recydywy. Taki sam zarzut usłyszał drugi, 37-letni, brat kobiety.

Sąd Rejonowy w Jarocinie skazał 45-letnią Beatę K. na karę 8 miesięcy więzienia z zawieszeniem na dwa lata. W tym czasie kobieta miała informować swojego kuratora o przebiegu okresu próby – i nie pić mocnych alkoholi. Jej bracia zostali skazani na 3 miesiące więzienia. Wyrok jest prawomocny.

Podziel się:

Ostatnio dodane: