niedziela, 25 lutego, 2024

Zwłoki na Ratajach. Policjanci apelują

Mieszkańcy bloku na osiedlu Rzeczpospolitej 1 w Poznaniu na swojej klatce schodowej znaleźli zwłoki mężczyzny. Natychmiast wezwali policję.

Do znalezienia zwłok doszło 5 grudnia, jak poinformowała Ratajska Telewizja Kablowa. Jak powiedziała RTK Marta Mróz z zespołu prasowego poznańskiej policji, na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z biegłym Zakładu Medycyny Sądowej, wykonali oględziny zwłok i miejsca ich znalezienia. Wykluczono udział osób trzecich w śmierci mężczyzny. Nieoficjalnie wiadomo, że przyczyna zgonu była niewydolność krążeniowo-oddechowa. Policjanci ustalili też, że mężczyzna miał 57 lat i był osobą bezdomną.

Marta Mróz przy okazji zaapelowała do poznaniaków, by zwłaszcza podczas mrozów zwracać uwagę na osoby bezdomne i informować służby za każdym razem, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Prosiła także o informacje o koczowiskach osób bezdomnych – poznańska policja wszystkie nanosi na aktualizowaną mapę bezdomności, dzięki czemu pomaganie, zwłaszcza w najzimniejszych miesiącach roku, jest skuteczniejsze.

Źródło: RTK
Strona głównaPoznańZwłoki na Ratajach. Policjanci apelują