Znowu zmiany w centrum Poznania. I to zaraz po Nowym Roku!

św. Marcin remont fot. K. Adamska

Ruch na skrzyżowaniu przeniesie się na wschodnią stronę, a w czasie przenoszenia masztów z sygnalizacja świetlną trzeba się liczyć z zamknięciem ulic. Od 2 stycznia na ul. Św. Marcin i al. Niepodległości będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, przeniesienie ruchu na wschodnią część al. Niepodległości jest konieczne, by ekipy budowlane mogły rozpocząć prace na zachodniej nitce al. Niepodległości w rejonie skrzyżowania z ul. Św. Marcin.

„Zmiana umożliwi wykonanie torowiska tramwajowego na tarczy skrzyżowania al. Niepodległości i Św. Marcin oraz łuku torowiska w kierunku ul. Towarowej i w kierunku ul. Św. Marcin w stronę centrum” – informuje spółka. – „Wykonawca w tym miejscu będzie mógł też przebudować infrastrukturę podziemną, a później przystąpić do prac nad nową jezdnią i chodnikami”.

Od 2 stycznia w innym miejscu będzie się znajdowało miejsce do zawracania na ul. Św. Marcin, przy rondzie Kaponiera. Zostanie ono przesunięte, by umożliwić regulację torowiska tramwajowego, czyli połączenie nowo wykonanego torowiska z istniejącym przy rondzie Kaponiera.

PIM apeluje o ostrożność w rejonie prac i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: