Zniszczony stadion po meczu. Sprawcy mieli kominiarki w klubowych barwach Lecha

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Demolka w toaletach, połamane i poodrywane krzesełka, zniszczenia w punkcie gastronomicznym. Tak wygląda sektor gości stadionu Widzewa po meczu z Lechem Poznań, który się odbył 19 marca. Mieli go zniszczyć wspólnie kibice Lecha Poznań i ŁKS Łódź.

Jak informuje portal „lodzkisport”, na trybunach było 900 kibiców Kolejorza. Mecz Widzewa z Lechem Poznań kończył 25. kolejkę Ekstraklasy i goście wygrali go 1:2. Kibice gości powinni być zadowoleni – tymczasem pozostawili po sobie nieprzyjemną i kosztowną pamiątkę, demolując stadion Widzewa. Zniszczone zostały krzesełka w sektorze gości, zdemolowane toalety i punkt gastronomiczny. Identyfikacja sprawców może być trudna, bo występowali w kominiarkach w klubowych barwach Lecha.

To nie pierwsze takie zniszczenia stadionu, jednak wyjątkowo kosztowne i w efekcie sektor gości będzie wyłączony z użytku do końca sezonu. Według portalu Widzew Łódź jeszcze nie skomentował sprawy, ale należy się liczyć z tym, że fakturę za naprawdę szkód wyrządzonych na stadionie wyśle do Lecha Poznań.

Według dziennikarza TVP Łódź Marcina Szypszaka, który opisał to na Twitterze, chuliganów z Poznania wspierała „chuliganerka ŁKS-u”. Dziennikarz zamieścił też kilka zdjęć zniszczonych wnętrz. „Wstyd! Serio Lech, wy chcecie do Europy?” – podsumował.

Podziel się:

Ostatnio dodane: