Zniszczone boisko dla dzieci. Wandal „kręcił bączki”?

zniszczone boisko fot. GKS Victoria Skarszew

„Taki widok zastaliśmy na naszym boisku” – napisali 10 kwietnia na swoim profilu społecznościowym działacze GKS Victoria Skarszew. I pokazali zdjęcie boiska rozjechanego kołami samochodów i wyglądającego, jakby ktoś na nim „kręcił bączki”.

Do zniszczenia boiska doszło w czasie Wielkanocy. Jak informuje portal „wlkp24 INFO”, sprawa została zgłoszona policji, która prowadzi dochodzenie w sprawie zniszczenia boiska. Według policjantów murawę zniszczył samochód kręcący tak zwane bączki na murawie boiska. Jak powiedziała portalowi mł. asp. Edyta Marciniak z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, boisko obejmuje monitoring, który zostanie zabezpieczony i być może dzięki niemu uda się ustalić sprawców zniszczenia boiska.

Klub wstępnie oszacował straty na około 5 tysięcy złotych. Szkoda jest tym bardziej dotkliwa, że doszło do niej na boisku, na którym zazwyczaj trenują dzieci i młodzież uczęszczający na zajęcia Victorii Skarszew. Wkrótce mają się rozpocząć kolejne ligowe rozgrywki dzieci i młodzieży, więc zniszczenie murawy jest sporym problemem, choć klub już zaczął pierwsze zabiegi pielęgnacyjne, by trawa odrosła.

Gdy policja ustali sprawcę – będzie musiał między innymi pokryć koszty renowacji murawy, którą zniszczył.

Podziel się:

Ostatnio dodane: