Zniszczona fontanna i pomnik w Wielkopolsce. Pojawiły się obraźliwe napisy wykonane czarną farbą

zniszczona fontanna fot. policja Kępno

Kilka dni temu kępińscy policjanci otrzymali szereg zgłoszeń od mieszkańców o tym, że na fontannie i pomniku Bohaterów Walk o Wolność i Demokrację na kępińskim rynku zostały namalowane czarną farbą obraźliwe napisy. Funkcjonariusze już zatrzymali podejrzanego.

Informacje od mieszkańców o zniszczeniu pomnika i fontanny oraz kilku budynków użyteczności publicznej kępińscy policjanci otrzymali 5 września wieczorem. We wszystkich tych miejscach pojawiły się obraźliwe napisy wykonane czarną farbą w sprayu.

– Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie natychmiast zareagowali na zgłoszenie. Dzięki szybkiej i wnikliwej analizie monitoringów miejskich oraz prywatnych już następnego dnia w godzinach porannych, ustalono i zatrzymano sprawcę wandalizmu, który był wyraźnie zaskoczony wizytą mundurowych w swoim domu – relacjonuje st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy policji w Kępnie. – Zatrzymanym okazał, się być 40-letni mężczyzna od kilku lat mieszkający w Kępnie. Mężczyzna usłyszał odpowiednie zarzuty, za które teraz odpowie przed sądem.

Nie wiadomo, jaką decyzję podejmie sąd, ale straty są znaczne: wstępnie oszacowano je na kilkanaście tysięcy złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

Źródło: KPP Kępno

Podziel się: