Znamy wynik Zbiórki Powstańczej. Ile pieniędzy udało się zebrać kibicom?

zbiórka kibiców Lecha i WOT fot. Karolina Adamska
Jedenasta zbiórka pieniędzy przeprowadzona przez kibiców Lecha Poznań może okazać się rekordowa. Tylko z puszek udało się zebrać prawie 400 tysięcy.

Kibice zbierali pieniądze na renowację nagrobków bohaterów Powstania Wielkopolskiego, podczas Święta Zmarłych na cmentarzach w Wielkopolsce. W tegorocznej zbiórce dodatkowo byli wspierani przez terytorialsów. – Być może i tym razem przy pomocy Wielkopolan, uda się ustanowić nowy rekord. Pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na odrestaurowanie zniszczonych grobów bohaterów Powstania Wielkopolskiego. Kibice chcą też dotrzeć i zająć się grobem powstańca, który spoczął na cmentarzu w Sao Paulo w Brazylii – mówiła jeszcze przed rozpoczęciem zbiórki ppor. Anna Jasińska.

Dzisiaj kibice pochwalili się ile pieniędzy udało im się zebrać z puszek. 389 898 złotych; 59 euro; 
15 funtów i 170 koron szwedzkich. Do tego doszły nieokreślone monety, uszkodzone karty pamięci oraz trochę… słonecznika. Jak dodali kibice, jest to rekord jeżeli chodzi o zbiórkę pieniędzy z samych puszek. Dla porównania – w zeszłym roku ta kwota wynosiła 356 tysięcy, jednak po doliczeniu wpłat na konto bankowe oraz wpływów od sponsorów udało się zebrać wtedy w sumie aż 416 tysięcy złotych.

W tym roku również kibice czekają jeszcze na wpłaty na konto bankowe oraz pieniądze od sponsorów. Istnieje duża szansa, że ubiegłoroczny rekord uda się poprawić. Końcowe wyniki zbiórki mamy poznać 27 grudnia 2019.