Znamy już skład komisji Rady Miasta Poznania – KO bierze większość

Wiadomo już, kto zasiądzie w poszczególnych komisjach rady miasta. W tej kadencji, będzie ich łącznie 11. Dodatkowo, oprócz dziewięciu stałych i dwóch wymaganych ustawą, powstanie doraźna komisja ds. współpracy międzynarodowej i promocji zagranicznej. To inicjatywa podjęta w związku ze Szczytem Bałkańskim, który odbędzie się w Poznaniu w lipcu 2019 roku.

Za nami druga sesja nowo wybranej Rady Miasta Poznania. Ślubowanie złożyli radni Koalicji Obywatelskiej – Tomasz Stachowiak i Grzegorz Jura. Pierwszy z nich zastąpił w radzie miasta Jacka Jaśkowiaka, który ponownie zasiadł na fotelu prezydenta Poznania, drugi – jego zastępcę Mariusza Wiśniewskiego.

Radni zdecydowali, kto zasiądzie w poszczególnych komisjach RMP. W tej kadencji będzie ich mniej niż w latach 2014-2018. Rada Miasta Poznania powołała dziewięć komisji stałych, dwie komisje wymagane ustawą oraz jedną komisję doraźną. Ich liczba zmniejszyła się z 17 do 12.

Wymagane przepisami ustawowymi są Komisja Rewizyjna oraz Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. Przewodniczącą tej pierwszej została Klaudia Strzelecka, drugiej – Małgorzata Woźniak.

W tej kadencji będzie dziewięć komisji stałych. Na czele Komisji Budżetu, Finansów, Przedsiębiorczości i Nadzoru Właścicielskiego stanęła Małgorzata Dudzic-Biskupska, Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji – Łukasz Mikuła, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej – Konrad Zaradny, Transportu i Polityki Mieszkaniowej – Wojciech Kręglewski, Oświaty i Wychowania – Marek Sternalski, Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia – Maria Lisiecka-Pawełczak, Współpracy Lokalnej i Porządku Publicznego – Monika Danelska, Kultury i Nauki – Grzegorz Jura, a Kultury Fizycznej i Turystyki – Lidia Dudziak.

Do września 2019 roku działać będzie także komisja doraźna ds. współpracy międzynarodowej i promocji zagranicznej. Do jej zadań będzie należało m. in. współdziałanie z prezydentem i miejskimi jednostkami w sprawie organizacji Szczytu Bałkańskiego (który odbędzie się w Poznaniu w lipcu przyszłego roku) oraz promocja miasta. Przewodniczącym tej komisji został Mateusz Rozmiarek.

Autor: UMP

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze