Znaleziony portfel oddała policji. „To postawa godna uhonorowania”

podziękowanie komendanta fot. policja Gostyń

Młoda gostynianka Karolina znalazła portfel z dokumentami i dużą sumą pieniędzy. Bez wahania zaniosła go na policję. Za postawę godną naśladowania mł. insp. Piotr Gorynia, Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu, wręczył jej list gratulacyjny.

Wszystko wydarzyło się 25 listopada. Do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zgłosiła się kobieta, która zgubiła portfel z dokumentami oraz pieniądzmi w okolicach rynku. Policjanci pojechali razem z nią na rynek, próbując ustalić, gdzie doszło do zgubienia portfela.

W tym samym czasie na policję zgłosiła się 17-letnia gostynianka Karolina, która ten portfel właśnie znalazła.
„Powiedziała, że na Rynku w Gostyniu znalazła portfel. Dodała, że próbowała się skontaktować z właścicielką zguby przez portal społecznościowy, lecz bez skutku” – informuje gostyńska policja. – „Wewnątrz portfela znajdował się dowód osobisty, prawo jazdy, karta bankomatowa oraz 1000 złotych”.

Ponieważ na komendę akurat wrócili policjanci, którzy razem z właścicielką portfela pojechali go szukać na rynku, znalazczyni mogła osobiście oddać zgubę właścicielce.

„To postawa godna uhonorowania” – podsumowują gostyńscy policjanci. – „Dlatego Komendant Powiatowy Policji w Gostyniu mł. insp. Piotr Gorynia zaprosił panią Karolinę, aby osobiście jej podziękować. Wręczając list gratulacyjny i drobny upominek powiedział, że uczciwość jaką się wykazała może być wzorem do naśladowania dla innych. Dziękując za obywatelską postawę, życzył pani Karolinie, aby każdy nowy dzień był kolejnym powodem do zadowolenia”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: