Zmiany w Warcie Poznań po zakończeniu sezonu! „To koniec pewnej epoki”

Bartosz Kieliba fot. Piotr Leśniowski Warta Poznań

Były wieloletni kapitan Warty Poznań, Bartosz Kieliba, odejdzie z zespołu z końcem tego sezonu. Klub zadecydował, że nikt inny w przyszłym sezonie nie będzie nosił koszulki z numerem 5. – To koniec pewnej epoki – powiedział Bartłomiej Farjaszewski.

Warta Poznań była drugim klubem w karierze 25-letniego Kieliby – trafił do niej na początku 2016 roku z Jaroty Jarocin. Szybko stał się podstawowym piłkarzem Warty Poznań i kapitanem drużyny. To z nim Warta Poznań awansowała do II ligi, dwa lata później do I lidze, a po kolejnych dwóch sezonach – do Ekstraklasy. W tym czasie piłkarz rozegrał w tym czasie 151 oficjalnych spotkań i zdobył 10 bramek.

– Dla mnie i pewnie również dla kibiców Bartek Kieliba jest symbolem Warty Poznań i jej niezłomności, a zarazem twarzą ogromnych sukcesów, które stały się udziałem klubu w ostatnich latach – mówi Bartłomiej Farjaszewski, prezes Warty Poznań. – Takiego piłkarza, takiego człowieka każdy chciałby mieć w swoich szeregach. Nawet gdy w ostatnich miesiącach nie mógł grać z powodu urazów, był ważną postacią w szatni. Podjąłem decyzję, że na pewno w przyszłym sezonie żaden zawodnik nie zostanie zgłoszony do rozgrywek z numerem 5, czyli tym, z którym występował Bartosz Kieliba. Chcemy w ten sposób symbolicznie podkreślić, że z drużyny odchodzi naprawdę wyjątkowy piłkarz. To koniec pewnej epoki.

Ostatnią bramkę w Warcie Poznań Bartosz Kieliba zdobył we wrześniu 2020 roku i przyczynił się do zwycięstwa 3:1 z Wisłą Płock. Była to pierwsza wygrana Warty Poznań w Ekstraklasie po ponad 25 latach! Niestety, kilka miesięcy później zaczęły się problemy zdrowotne tego zawodnika i dopiero tydzień temu wrócił na boisko po ponad półtorarocznej przerwie ze względu na zdrowie.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną postacią był i jest Bartek Kieliba dla całej zielonej części Poznania – wyjaśnia Tomasz Pasieczny, pełniący obowiązki dyrektora sportowego Warty Poznań. – Tym bardziej więc rozmowy z Bartkiem nie były łatwe, ale miały one na celu to, żeby przede wszystkim patrzeć w przyszłość: zarówno klubu jak i dalszej kariery piłkarskiej zawodnika. Bartek powiedział wyraźnie, że wyszedł z ciężkiej kontuzji po to, żeby pograć jeszcze w piłkę. Każdy z nas jest pod wielkim wrażeniem tego jak na ten powrót zapracował, jak wiele robił każdego dnia. To prawdziwy profesjonalista. Potrzebuje teraz przede wszystkim jak najwięcej występów, żeby dojść do swojej optymalnej dyspozycji. Potrzebuje też czasu. Bartek zasługuje na to żeby grać regularnie na wysokim poziomie, u nas byłoby o to bardzo trudno. Decyzja pionu sportowego jest taka, że wygasający z końcem sezonu kontrakt Bartka Kieliby nie zostanie przedłużony. Przekazaliśmy już tę wiadomość piłkarzowi. Decyzję ogłaszamy najszybciej, jak się da, żeby Bartek miał jak najwięcej czasu na znalezienie nowego klubu. Wie, że będziemy cały czas trzymali za niego kciuki. Teraz się żegnamy, ale powiedzieliśmy sobie, że nie zamykamy za nim drzwi i gdzieś w przyszłości znów może być z nami w Zielonej Rodzinie.

Sam Bartosz Kieliba przyznaje, że trudno ująć w kilku słowach czas spędzony w Warcie Poznań, bo to przecież ponad 7 lat.

– Na pewno mam ogromną satysfakcję z tego, co udało nam się osiągnąć w Warcie Poznań – zapewnia. – Wszystko to zbiegło się w czasie z wiadomością o ciężkiej chorobie córki… W tych ciężkich chwilach zawsze starałem się pokazywać, że mimo przeciwności można iść cały czas do przodu i nie narzekać. Robić swoje. Muszę podkreślić, że zawsze mogłem liczyć na wsparcie każdego kto był w klubie, kto był częścią Warty Poznań. To przerodziło się w coś więcej niż tylko sport. Cały ten okres w naszym klubie i to, co wspólnie tutaj przeżyliśmy, ukształtowało mnie jako człowieka, a także pozwoliło dostrzec wartości, które są dla mnie najważniejsze i które będą mi towarzyszyć już do końca. Dziękuję całej Zielonej Rodzinie Warty Poznań i wierzę w to, że z wieloma z Was, drodzy Kibice będą miał okazję pożegnać się przy okazji meczu z Piastem Gliwice.

Podziel się: