Zmiany w organizacji ruchu na Łacinie. Kierowcy będą musieli zmienić trasę

ulica Pleszewska fot. PIM

Przebudowa trasy kórnickiej postępuje – 5 sierpnia zostanie oddany do użytku nowy fragment ulicy Pleszewskiej, stanowiący część inwestycji. Wykonawca uzyskał już zgodę nadzoru budowlanego na użytkowanie drogi.

– W sobotę będzie można już jeździć nowym odcinkiem ul. Pleszewskiej, co pozwoli na całkowite zamknięcie przejazdu przez torowisko tramwajowe w ciągu ul. Milczańskiej i kontynuację robót budowlanych w tym miejscu – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – W zamian kierowcy będą mogli poruszać się przedłużeniem ul. Pleszewskiej, które połączyło ulice Kaliską i Polanka z ul. Warczygłowy.

Prace związane z udostępnieniem dwukierunkowego odcinka ul. Pleszewskiej już się rozpoczęły, ale sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Pleszewskiej i Warczygłowy jeszcze nie będzie działać ze względu konieczność dostosowania jej do nowego układu drogowego. Kierowcy muszą się więc poruszać zgodnie z oznakowaniem pionowym i poziomym.

Rowerzyści mają do dyspozycji drogę rowerową wzdłuż wschodniej części nowego odcinka ul. Pleszewskiej, a piesi – chodniki po obu stronach. W ramach zadania zmieniona została organizacja ruchu na ul. Kaliskiej na odcinku od ul. Polanka do ul. Jana Pawła II: teraz przejazd przez torowisko przy ul. Milczańskiej jest możliwy tylko w jednym kierunku (od ul. Katowickiej do ul. Milczańskiej). Kierowcy jadą tam tymczasowym przejazdem po wschodniej stronie, a piesi i rowerzyści poruszają się starym śladem. Ale przejazd zamknięty zostanie 7 sierpnia – piesi i rowerzyści będą mogli się tam poruszać jak dotychczas, jednak dla kierowców zostanie on zamknięty. Będą natomiast korzystać już z nowego przejazdu ulicą Pleszewską, który jest elementem tzw. ringu Łacina.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie apeluje do kierowców o ostrożność i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Podziel się: