sobota, 9 grudnia, 2023

Zmiany organizacji ruchu w Poznaniu. Co się zmieni?

Poznańskie Inwestycje Miejskie zapowiadają zmiany w organizacji ruchu na ulicach Kantaka, 27 Grudnia, Ratajczaka i placu Wolności. Powodem są prace w ramach projektu Centrum, a zmiany zaczną obowiązywać od 26 października.

“Od tego dnia przewidziane jest zamknięcie przejazdu ulicą Kantaka w obu kierunkach” – informuje spółka PIM. – “Wynika to z konieczności wykonania niezbędnych prac związanych z sieciami podziemnymi, które nie mogą zostać zrealizowane przy czynnym ruchu samochodowym. Wobec zamknięcia ul. Kantaka, dla dojeżdżających do posesji wprowadzona zostanie możliwość jednokierunkowego przejazdu ulicą 27 Grudnia w stronę Okrąglaka. Kierowcy będą mogli więc skręcić z ul. 3 Maja w ul. 27 Grudnia i dojechać nowo ułożonym torowiskiem tramwajowym do skrzyżowania z ul. Fredry i Mielżyńskiego”.

Zamknięty zostanie także wjazd na południową jezdnię pl. Wolności od strony Al. Marcinkowskiego. Dojazd do posesji możliwy będzie od strony ul. 3 Maja. Udostępniony zostanie również dojazd do posesji przy ul. Ratajczaka – z ul. Św. Marcin będzie można skręcić w lewo w stronę Arkadii, przy czym ten odcinek ul. Ratajczaka będzie ulicą ślepą (bez przejazdu).

Źródło: PIM
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoZmiany organizacji ruchu w Poznaniu. Co się zmieni?