Zmiany organizacji ruchu na Grunwaldzie w Poznaniu. Na prośbę osiedlowych radnych

zmiany Słoneczna, Promienista fot. ZDM

Próg spowalniający na ulicy Promienistej i ograniczenie prędkości oraz jednokierunkowa ulica Słoneczna – to zmiany, jakie wprowadza tam Zarząd Dróg Miejskich. Mają służyć poprawie bezpieczeństwa. Na obu ulicach często dochodzi do kolizji.

Zmiany na obu ulicach dotyczą odcinków między ulicami Grunwaldzką a Grochowską.
„Na ul. Promienistej, zamiast odcinkowych ograniczeń prędkości do 30 km/h, wprowadzone będzie strefowe rozwiązanie z takim limitem” – informuje ZDM. – „Parkowanie będzie dopuszczone na jezdni, wybudowany ma zostać także próg spowalniający. Rozwiązania te pozwolą zmniejszyć ryzyko zbyt szybkiej jazdy na tym odcinku. Zwiększy się bezpieczeństwo na ulicy, a także komfort pieszych i mieszkańców tego rejonu”.

Jak wyjaśnia Miejski Inżynier Ruchu, o zmiany na ul. Słonecznej postulowała rada osiedla ze względu na bezpieczeństwo: na ulicy Słonecznej średnio raz w miesiącu dochodziło do kolizji i wypadków, najczęściej przy wymijaniu samochodów, bo jest tam dość wąsko. Dlatego, zgodnie z przygotowanym i zatwierdzonym przez MIR projektem, ulica Słoneczna będzie jednokierunkowa dla pojazdów mechanicznych od ul. Grunwaldzkiej do ul. Grochowskiej – ale dla rowerów pozostanie dwukierunkowa. Prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h. Jeszcze gorsze statystyki ma ulica Promienista na odcinku objętym zmianami – dlatego tam także zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości i wybudowany próg spowalniający.

Zarząd Dróg Miejskich już podpisał stosowne umowy i wprowadzanie zmian się rozpoczęło. Prace mogą potrwać do późnej wiosny – wszystko zależy od warunków pogodowych.

Wprowadzenie nowej organizacji ruchu będzie kosztować 53 tys. zł na ul. Promienistej, a 91 tys. zł – na Słonecznej. Zapłaci za to Rada Osiedla Grunwald Południe ze środków, które ma do swojej dyspozycji.

Podziel się:

Ostatnio dodane: